Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Émelygés, szédelgés, homályos...

Anneee25 kérdése:

Émelygés, szédelgés, homályos látás mitől lehet a terhesség 30. Hetében?

Figyelt kérdés

Tegnap este óta émelygek. Ennek következtében kevesebbet ettem, de azért eleget,hogy ne legyen gond.

Egésznap szédelegtem,111/62es volt a vérnyomásom. Ittam colát,de most az sem segített. Futokosós napom volt,jó fáradtan értem haza. Ittthon ülve egy 2 pillanatra elhomályosult a látásom,ettem egy fél szelet kenyeret, éhes voltam, gondoltam attól. Most újra émelygek, szédülök.

Vérnyomásom este 110/63/68 volt,vércukor leesés kilőve a cola miatt,ittam is eleget...akkor mitől?



2016. jan. 29. 21:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan jó a vérnyomásmérőd? Ezek jellegzetes preeclampsiás tünetek, kivéve azt, hogy nincs 140/90 felett a vérnyomásod. Mennyi volt terhesség előtt általában?

Hívd fel a nőgyógyászodat, lehet, hogy csak valami vírust szedtél össze, vagy frontérzékeny vagy, de azért jó lenne, ha látna. Legalább egy vizelet gyorstesztet nem ártana csinálni cukorra és fehérjére pl., és egy másik készülékkel többször ellenőrizni a vérnyomást.

2016. jan. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szivritmuszavar miatt voltak hasonló tüneteim is (szédülés, homályos látás, ingerlékenység, gyakori éjszakai ébredések, hátfájás a mellkasom mögött, szívdobogás érzés, hányinger csak a teljesség kedvéért). Magnéziumot szedsz? Nekem csak magnézium hiany miatt alakult ki. Először vérnyomásra gondoltam én is de rendben volt, orvossal mérettem meg. Labor rendben volt. Szédülés miatt csak kivizsgáltattam magam és az EKG csúnya lett.

De biztos lehet több másik oka is egyébként.

2016. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem lehet ez a hirtelen felmelegedés. Sokan rosszul voltak a napokban, pedig nem is terhesek.
2016. jan. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Alacsony a vérnyomásod, a tünetek is lehetnek attól.
2016. jan. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Vérnyomásmérőm jó,de pont tegnapelőtt voltam védőnőnép,ő is alacsonyat mért, illetve tegnap higanyossal is mérték 100/80 volt. Minden héten néznek vizeletet, védőnőm kedden nézte,minden teljesen rendben volt.

Napi 250-500 mg magnéziumot szedek.

Akkor lehet,hogy a front. Erre nem is gondoltam.

2016. jan. 29. 23:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!