Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt orrdugulásra...

Terhesség alatt orrdugulásra orrcsepp? Nem kapok levegőt.

Figyelt kérdés
7 hetes vagyok,a pozitív tesztem óta kínoz az orrdugulás. Van,hogy egész nap,van,hogy csak este jön rám. Már sokszor levegőt se kapok az orromon,aludni kész szenvedés. Mit használhatok ilyenkor? A tengervizes orrcseppet próbáltam,de nem hatott. Van Nasivinem itthon még,de nem merem használni,mert a tájékoztató szerint nincsenek megfelelő adatok a terhesség alatti használatról,így nem ajánlatos használni.
2016. febr. 2. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én is ezzel szenvedek. vettem mindenféle allergia orrsprayt amit lehet terhesen használni, azoktól még jobban bedugul. hétvégén és ha nem muszáj, akkro nem cseppentek de ha nem tudok aludni és 5-6 óra múlva kell indulnom dolgozni akkor én használom :( vibrocilt egyébként, de én is úgy tudom, hogy nem lenne szabad, mert összeszűkíti az ereket?!
2016. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Érszűkítő hatásúakat ne használj, a fene se tudja, mit okozhatnak a szervezetben. Terhesek amúgy is hajlamosak trombózisra.
2016. febr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Plusz akár a babára is hatással lehet...
2016. febr. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
En hasznaltam orrsprayt, nem lett baja a babanak. Igaz csak higitva. Vettem ures spray uveget patikaban, pici nasivint tettem vele es vizzel higitottam, ezt fujtam ha kellett.
2016. febr. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%
DM-ben lehet venni "nózi inhaláló stift"-et. Kellemes mentolos, kámforos illata van, kidugítja az orrot, semmi káros nincs benne és max. 200 Ft.
2016. febr. 2. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Én kisgyerek orrsprayt használok, beszéltem a védőnővel... s a legkisebb gyerekre való Nasivint használnom.
2016. febr. 3. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Fül-orr-gégész orvos,nőgyógyász és a házi orvos is egyöntetűen állítja,hogy lehet használni,bármelyiket.Helyileg hatnak,az orrnyálkahártyán szívódik fel és nem megy onnan sehová.Ne szenvedj feleslegesen!
2016. febr. 3. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
43%

Én Reventil orrsprayt használok és bejött. Korábban a sima tengervizes nekem sem vált be, de ez jó!

[link]


Szerintem is orrcseppből bármilyet használhatsz ami beválik, agyrém ez a túlóvatoskodás. Lassan már levegőt sem vehetnénk, jó hogy nem kell egy csíra mentes légmentesen zárt szobában mesterséges megvilágításban szondán táplálva kihúznom a szülésig.

2016. febr. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én használtam normális orrcseppet többször is a terhességem alatt, ha kellett. Most is használok éppen 38+2 naposan, különben nem birnék enni, aludni, pihenni.

Az orvos szerint inkább az orrcsepp, mint a szenvedés, nem evés, azzal többet ártanék magamnak meg a babának.

Nem tudom számít-e, de külföldön élek, itt sokkal lazábban kezelik az ilyesmit, nincsenek túlféltve a kismamák a sokkal magasabb színvonalú egészségügyi ellátás ellenére se.

2016. febr. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Használtam én is sima, normál orrspray-t terhesen, amikor náthás voltam, és egyáltalán nem kaptam levegőt az orromon, a háziorvos és a nőgyógyász is azt mondta, hogy nyugodtan, csak a gyógyszertárban parádéztak miatta. Viszont az első trimeszterben meggondolnám azért... Amit én használtam, arra is az volt ráírva, hogy az első trimeszterben nem használható, utána orvosi jóváhagyással igen.

Ilyenkor maximum a tengervizes spray-t szokták javasolni, bár tudom, az lókakát sem ér...

2016. febr. 3. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!