Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hamarosan belekezdünk párommal...

Hamarosan belekezdünk párommal a baba projektbe. Kb. átlagosan mennyibe kerül egy terhesgondozás-szülés, gyerekvállalás?

Figyelt kérdés

Magán orvoshoz szeretnék járni, Budapestre.

A 12-13. hét környékén szeretnék menni az Istenhegyi Géndiagnosztikai központba is ultrahangra, hogy ne adj isten, az esetleges rendellenességeket kiszűrjék majd.


2016. febr. 4. 07:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az orvos dija a terhesgondozasert elegge valtozo lehet Budapesten belul is.

Akihez en jarok pl 10ezeret ker alkalmankent, ebben benne van az ultrahang. Havonta van vizsgalat. A vegen gyakrabban, de akkor mar a korhazban vizsgal, ott nem kell fizetni. A szules ennek a tizszerese kb, bar nincs fix tarifaja, allizolag ennyit szokas adni szulesert, ha az orvos nem mond arat. Van ugye egy kontroll szules utan is 6 hettel.

Az Istenhegyin a kombinalt teszt 33 ezer forint, ugy tudom.


Lehet fogadni szulesznot is, vagy menni 4d-s ultrahangra, ezek mind pluszban jonnek. Szoval maganorvosnal komplett terhesgondozasra, szulesre 200-at alaphangon felre kell rakni, de siman felmehet ez 350-ig, ha lesz kombinalt teszt, fogadott szuleszno, babamozi, vagy egy "dragabb" orvos.

2016. febr. 4. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem a dokim az elején két hetente rendel be, 14-et kér egy alkalommal. Kombinált teszt a 12. héten 26 ezer. Kell szednem gyógyszert, magnéziumot, ez havi 8 ezer még kb. Tehát utazással, mindennel együtt nekem az elején havonta olyan 40 rugó. Később remélem, hogy jobb lesz egy kicsit.
2016. febr. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Magándokival, gyógyszerekkel alsó hangon 300 ezer-ből ki lehet hozni + a gyerekholmik, ami azon is múlik, hogy mi mindent kapsz használtan ismerősöktől. Aztán akinek van rá pénze, annak határ a csillagos ég. Magánkórházban már a terhesgondozás+szülés is símán milliós nagyságrendű és a gyerekholmikra is el lehet költeni milliókat.
2016. febr. 4. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

150-200ezertől a csillagos ég a hatàr.

Orvos kb 10.000Ft/ alkalom minimum 6-8 alkalom + minimum 4 uh 10-15.000Ft/db (de erre lehet sztk-s alapon menni a körzetedbe) aztàn a kombinàlt (30.000Ft körül uhval) vagy hàrmas vagy négyes vagy a nifty teszt (200.000Ft)

Plusz vitamin havi 1000-10.000Ft attól függ mi kell. ( Nekem pl minden még plusszba a terhesvitaminon felül azaz vas 1500Ft calcium 1500Ft, magnézium 5000Ft, c vitamin 3000Ft) Gyógyszer ha kell vmit szedni (antibiotikum, hüvelygomba,fertőzés stb)

Ezen felül van az,ha nem sima a dolog,hanem még problémàs az eset ilyenkor több a kontroll stb.

Plussz a szülés van olyan doki aki pluszba még kér pénzt ez kb a per alkalom tìzszerese,de van aki fixen megmondja és van aki a szülésért màr nem kér pluszt ha hozzà jàrsz végig.

Plussz ami a kismamànak kell akàr ruha akàr élelmiszer ez is kb havi 3-5.000Ft.


Amúgy szerintem ez messze nem àtlagos. Az àtlag kb 30-50.000Ft-ot költ erre. Mondjuk elmegy sztkba terhesgondozàsra,de plusz vizsgàlatokat is kér kombinàlt tesztet pl vagy 4D uh-t. De gondolom inkàbb az elsőként leìrtakra voltàl kivàncsi.

2016. febr. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Elöljáróban, amin tudsz spórolni:

- ha a magándokid nem ad államiba beutalót, a háziorvosod ki tud írni vérképeket, vizeletteszteket (hormonokból meg nyomelemek vizsgálatából viszont nem mindet, pl. D-vitamin

vizsgálata nincs ingyen, de a TSH igen).

- ha olyan magándokihoz mész, aki tud uh-zni is

- ha felíratod a d-vitamint, nem pedig megveszed simán

- ha államiban szülsz, azokban is gyakran van lehetőség arra, hogy a férjed benn tudjon veled lenni, csak utána kell nézni, hogy hol van ilyen


Nagyon változó ez tényleg. Az én korábbi dokim 12.000-et kér alkalmanként a vizsgálatokért, viszont tud uh-zni is (leváltottuk, mert nem voltunk vele elégedettek).


Az Istenhegyin a 12. heti kombinált teszt árát megtalálod a honlapon. (sajna nekünk rossz lett, így kellett mintát venni a magzatvízből, ami államiban 4 hetes eredmény, magánban 1 hetes, viszont utóbbi egy százassal megdobta a terhesgondozásom költségeit...:S, viszont nem kaptunk agyérgörcsöt, csak egy picit)


A terheléses cukrot szerintem érdemes az Istenhegyin csináltatni szintén, mert engedik bele a citromot és semmit se kell vinned magaddal és csak 2500 Ft, aznap van eredmény.:) És mindenki kedves.:)


Ahová most járok terhesgondozásra (mert magánkórházban fog születni a kicsink), ott 30.000 egy alkalom uh+doki. De a terhességem egy betegséggel terhelt, így sajnos erre szükség van. Viszont nagyon jó szakemberek, és a kispapák kiemelt figyelmet kapnak, és a férjem imádja, és én is.:)


34hkm

2016. febr. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A terheléses cukrot szerintem érdemes az Istenhegyin csináltatni szintén, mert engedik bele a citromot és semmit se kell vinned magaddal és csak 2500 Ft, aznap van eredmény.:) És mindenki kedves.:)"


Itt a helyi sztk-ban ugyanígy zajlott. Mehetett a citrom, alig kellett várni, megvolt aznap az eredmény, mindenki kedves volt ingyen. De ez tényleg helyfüggő.


Minden attól függ, hogy 1) mennyire vagy egészséges, mennyire normál módon zajlik a terhességed és/vagy 2) mennyire vagy "para-kismami".


Tavaly szültem. Egészséges voltam/vagyok, de egy génhiba miatt, ami trombózisra és ezzel összefüggően vetélésre, magzatelhalásra, koraszülésre hajlamosít, nagyobb figyelemben részesítettek mind a magán, mind az állami terhesgondozás során (itt mindenki párhuzamosan jár).

A terhesgondozás 7-12 volt per alkalom, kombinált 30, nemrég kaptam meg az egészségpénztári évösszesítőt, 421 000 Forintot költöttünk a terhesség időszakában (ennek fele vényköteles gyógyszer, injekció). Ez csak a terhesség és nem minden vizsgálatot, vitamint tudtunk elszámolni. Szülés még pluszban 120 volt.


Gyerekre havi 60-80 (egyes hónapokban 100-at) költöttünk az első félévben. Nem kapott Faktum bútort, egy kikás ágyon kívül nem vettünk a szobájába semmit. Megkapta a mi fenyőgarnitúránkat, plusz egyetlen "luxusként" egy adamot. Drogériás pelenkát hord, tesco, lidl, h&m ruhákat. A pénz fejlesztésre, gyógytornára, gyógytápszerre megy, illetve nem vagyunk oltásellenesek, megkapta a választható Rotát is. Most volt először beteg, az antibiotikumra, probiotikumra és a c-vitaminra elment egy 10-es.

Cumisüveg, cumi, rágóka, pelenka, popsitörlő... ez a része olyan 20/hónap, most nyújtottam be hathavi számlát róla az EP-nek.

2016. febr. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a magándokim 10 ezer/ alkalom volt. 4-6 hetente mentem. Mindkettőt császárral szültem, az elsőnél 80-at, a másodiknál 100 ezret adtunk.

Kombinált tesztet én is az Istenhegyin csináltattam, 30 ezer körül volt,ha jól emlékszem.

Babaszobát teljesen újat csináltattunk, bútorrral, szőnyeggel, függönnyel együtt a Nagynál úgy 300 ezerre jött ki, a Kicsinél kevesebb, mert megkapta a Nagyét. Így viszont a Nagynak vettünk! :)

Babaruhára az első 3 hónapban mindkettőnél durván 40-50 ezret költöttem. A Nagyot anno Dévénytornára vittük, ami havi 12 ezer volt. Akkor még számoltuk, durván az első egy évben úgy 40-50 ezret költöttünk csak rá havonta. A Kicsi még csak 4 hónapos. Neki nem kellett torna, viszont ő is tápszeres lett, ill. hasfájós, amire elment durván 18-20 ezer forint az első egy hónapban. Most nem igazán figyeltük, de szerintem rá is kb. 40 ezret költünk.

2016. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
6: itt a helyi sztk-ban (v. kerület) nem kedvesek, nem veszik előre a kismamákat és nem lehet citromot tenni bele.:/
2016. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!