Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a méretek 18+4 napos...

Ezek a méretek 18+4 napos terhességhez képest jók? A doki rámhozta a szívbajt!

Figyelt kérdés

Tegnap voltunk a 2. nagy uh-n és a méretei alapján 20 hetesnek felel meg a doki elmondása szerint.

Bpd:46,2

Ofd:52,1

Hc:154,4

Tad:47,0

Apad: 46,0

Ac:146,1

Fl: 30,1

becsült súly:316g.

Orrcsont:6,5

praenasalis vastagság: 3,2

tarkóredő vastagság 3,9

mellkas átmérő 42,0

mellkas körfogat 130

Hétfőn voltam a magánorvosomnál és akk azt mondta h 5 nappal fejletteb a koránál, súlya 254 g és minden rendben. Jó nem vagyok kis darab, mert 168 cm-mhez képest 88 kg vagyok és a genetikus szerint az elhízottságom miatt lesz a gyereknek feleslegesen nagy mérete! Meg ne szedjem a femibion 400at mert feleslegesen felfújja az is!

Most akkor mi az igazság? A babával minden rendben?

Köszönöm előre is a válaszokat!



2016. febr. 5. 18:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Mivel hozta rád a szívbajt? azzal, hogy a magzati méret nagyobb 5 nappal, mint az átlag? Nyugodj meg, ez nem baj.:) Ő is mondta, hogy rendben van!


A 12. hétig együtt haladnak, de aztán egyre jobban szétnyílik az olló. A miénk pl. 28 hetesen lemaradt 3 nappal, most meg egy héttel nagyobb volt legutóbb. Kíváncsi leszek, a 34 hetesen mekkora lesz.


A Femibion 400 nem fújja fel a gyereket, viszont a nőgyógyászok célzott nyomelemek és vitaminok szedését szokták javasolni a 2. trimeszterben. A vérképed majd megmutatja, hogy mit kell pótolni, addig szedd a femibiont nyugodtan.


A nagy méretű gyerek a te genetikádtól, a férjed genetikájától is függ. De nem attól, hogy te éppen meg vagy-e hízva vagy sem. Én pl. pici vagyok és vékonyka, a magzatunk meg egy óriás.


A túlsúly miatt csak arra kell figyelned, hogy ne legyen sok a magzatvíz, ne legyél terhességi cukros és ne hízz sokat terhesség alatt, hogy a térdeid jól bírják majd végig.


34hkm

2016. febr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem értelek, miért olyan nagyon nagy baj, hogy szívbajt kapsz hogy 5 nappal fejlettebb a babád?

Honnan tudjuk, hogy a babával minden rendben van-e?

2016. febr. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha félre érthetően írtam! 2 külön orvosról beszélünk és 2 különböző adatról ami 3 nap különbséggel készült. Az első mondta h 5 nap a másik meg h 1,5 és ezt az eltérést az én túlsúlyom okozzam meg a femibion
2016. febr. 5. 19:36
 4/11 anonim ***** válasza:
1,5 nap???
2016. febr. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Egyenlőre ezt javasolta az orvosom aminak szöges ellentétét állítja a másik doki, mondván h a baba egészségére mehet. Ezért rémültem meg! Köszönöm a kommenteket :-)
2016. febr. 5. 19:37
 6/11 A kérdező kommentje:
1,5 héttel
2016. febr. 5. 19:39
 7/11 anonim ***** válasza:

Ezek 18-19 hétnek megfelelő adatok, ami pont megfelel a terhesség idejének, az orvos és a genetikus is olyan ostoba, mint a se.g.gem kifordítva. És te ezeknek fizetsz? Komolyan?


Ezt erről az oldalról vettem: [link]

Be tudod írni a méreteket, és kidobja, hogy átlagosan hány hetes méretnek felel meg a baba adott mérete. Több tízezer adatból dolgoznak, nem egy 1970ben tankönyvből bemagolt számpárból, mint az orvosod.


A gyerek nem attól lesz túl nagy, hogy te kövér vagy, a kettőnek semmi köze egymáshoz. Én pl. 98kgmal kezdtem a terhességet, cukros is lettem (ami állítólag nagyon hízlalja a babát), 96 kgmal mentem szülni 40+-ra, és egy teljesen egészséges 3,5 kgos kisfiam van, aki kb akkor a legkisebb volt az időre született babák között. A vitamint is szedheted, nem attól hízik a baba.

2016. febr. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokt!
2016. febr. 5. 21:20
 9/11 anonim ***** válasza:

Szegénykém! Az orvosoknak heppje az ijesztgetés, főleg, ha valaki nem 40 kiló vasággyal mikor terhes lesz. Kifogtam én is egy ilyen orvost.

Teljesen rendben van a babád! Az uh amúgy is csak közelítő érték.

Én 160cm-83 kiló voltam a terhesség legelején amikor először mentem a dokihoz, 8 hónapig szidott, hogy mennyit akarok még hízni, 87 kiló voltam mikor szültem, de nem nála(78 miután megszültem). A babámra azt mondta 6 hónapos terhességnél, hogy hová hizlalom már vagy 5 kiló. Ahhoz képest 3490gr lett.


Egy másik doki nekem azt mondta, hogy terhesvitamint csak a 20-24. hétig kell szedni, mert onnantól kezdve már csak a súlya gyarapszik tőle. Viszont a magnézium és vas kombó végig maradjon, és a 20. héttől lehet csak a kalcium, mert előbb korai csontosodást okoz.

2016. febr. 5. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekem 19 hetes uh adataim vannak, akkor a fiamnak ezek voltak az értékei:

Bpd: 50,4 mm

HC: 174 mm

AC: 156 mm,

és mindegyik uh eredményemnél nagyobbak voltak a fiam méretei az átlagnál, soha nem mondták, hogy gond lenne, egy dolgot mondtak, hogy nem átlagos súllyal fog születni.

Így is lett, a 38. héten született a kisfiam 3960 grammal és 54 cm-el.

Attól, hogy a mért értékek eltérnek az átlagostól, de egyébként mindent rendben találnak, annak nagyon egyszerű oka van, vannak átlagos, átlag alatti és átlag feletti méretekkel született babák. És nyilván, akik átlagon felüli méretekkel születnek, nekik már a pocakban sem lehetnek átlagos méretei.

Szóval nyugi van!:)

2016. febr. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!