Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 21 hetes vagyok. Nagyon sok a...

21 hetes vagyok. Nagyon sok a savam. Vetettem a párommal Rennie-t. A gyógyszertárbea azt mondták hogy nem ajánlják kismamáknak. A védőnő meg azt mondta egy nap bevehetek belőle 6-ot is. Most akkor mennyit lehet?

Figyelt kérdés
2016. febr. 8. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszertáras annak idején kiváltatta velem az egyetlen lázcsillapítót gyakorlatilag, amit terhesen nem lehet szedni, holott direkt úgy kértem hogy olyat adjon amit lehet.

Na ebből kiindulva én a védőnőnek hinnék.

Egyébként nekem is a Renniet mondta a védőnőm..de nekem a Salvus víz segített, 2 hetes kúrával teljesen megszűnt a gyomorégés. Igaz engem a 8. hét körül kínzott.

2016. febr. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Egyél inkább egy kiskanál szódabikarbónát és igyál rá vizet. Legolcsóbb, leggyorsabb és leghatásosabb. Ilyen Rennie vackok szart sem érnek, egyszer próbáltam ki, kb semmi változást nem éreztem.
2016. febr. 8. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A háziorvosom is a Rennie-t ajánlotta, a védőnőnk is. Nekem is van gyomorsavam, de gyorsan elmúlik, így nem vettem semmit, csak utánaérdeklődtem.


35hkm

2016. febr. 8. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én azt szedtem anno, mikor a fiamat vártam. Nekem hatott és semmi baja a fiamnak, már 3,5 éves egészséges nagyfiú.
2016. febr. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nőgyógyászom ajánlotta, de hozzátette, hogy valószínűleg halottnak a csók, de próbáljam meg. Megpróbáltam, pár percig jó volt. Nekem a salvus víz vált be, az íze szörnyű, de nagyon hatásos volt
2016. febr. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem a nőgyógyász ajànlotta, mindkét terhességem alatt rengeteget szétràgtam belőle, volt hogy 4-5 kellett egy éjszakára. Én úgy tudom egy nap 11et lehet, de legegyszerűbb megnézni a betegtájékoztatót
2016. febr. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább a Salvus vizet ajánlom!

31 hkm

2016. febr. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én rengeteg savat hánytam, és a kórházba is be kellett mennem, ott a doki (főorvos) mondta hogy szedjem a Rennie-t, azt a kismamák is szedhetik, napi 10-et is akár ha kell.
2016. febr. 8. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A gyógyszertárban nagyon sok hülyeséget tudnak mondani... Nyugodtan szedheted, nem csak hatot, de többet is, ha kell, nem lesz tőle bajotok. Ha a tájékoztatót elolvasod, rá van írva, mennyit lehet belőle bevenni, és a Rennie honlapján is fel van tüntetve, az is, hogy kismamák mennyit szedhetnek.

Mondjuk annyira nem ér sokat szerintem sem, de ennek leginkább az az oka, hogy nem konkrétan sok sav termelődik, hanem terhesen nem zár olyan jól a gyomorszáj, ezért jön fel a sav, ezt érzed. Beveszed a Rennie-t, hat egy darabig, aztán újra érzed a savat úgyis.

Háziorvossal írass fel hatékonyabbat szerintem, nekem is ezt javasolta a védőnő, mert van olyan, amit csak receptre adnak, de azt lehet terhesen is szedni.

2016. febr. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!