Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miket fog kérdezni a védőnő?

Miket fog kérdezni a védőnő?

Figyelt kérdés

12 hetes vagyok, még nem voltam védőnőnél, a nődokim csak most adott beutalókat 12 hetes UH-ra, EKG-ra és a védőnőkhöz.

Ha tudom, hogy melyik védőnőhöz tartozom, akkor fel kell hívni és időpontra menni, vagy elég ha bemegyek?

És miket fognak kérdezni ott? Csak ilyen egészségügyi dolgokat (pl. súlyom, vérnyomás stb) vagy személyes dolgokat is (pl. hogy mennyi a jövedelmünk, terveztük-e stb)?

Nem szeretem, ha a magánéletemben turkálnak, és szeretném tudni, hogy mi az amit jogosan kérdez meg, és mi az amire nem muszáj válaszolnom.

Sajnos nagyon sok rosszat hallottam a védőnőkről, ezért nem hiszem, hogy pozitív élmény lesz :/


2016. febr. 8. 10:17
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
84%
Kérj időpontot mert idő, mire kiállítja a kiskönyvet. Kb egy órára számíts. Kérdezni fogja pl a családban előforduló betegségeket, első terhességed-e sok másra nem emlékszem.
2016. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

nálunk csak mész, és mikor sorra kerülsz bemész.

nálam megkérdezte az apa és én adataimat. ki hol dolgozik, telefonszámok. hányadik baba, spontán fogant e, családban előforduló betegségek. mért súlyt, vérnyomást, pisit nézett.

utobikat minden alkalommal.

2016. febr. 8. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
100%
A jövedelmet nem fogja kérdezni, de mindent mást igen.
2016. febr. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:
Milyen minden mást? Személyes dolgokat?
2016. febr. 8. 10:24
 5/40 anonim ***** válasza:
100%

eü dolgokat.milyen betegségek vannak a családban, párod családjában, milyen gyerekbetegségeken estél át, van-e krónikus betegséged, szedsz-e gyógyszert, párod szed-e állandó gyógyszert, stb, stb.


jövedelmedhez köze nincs, sem ahhoz, hogy tervezett-e a baba.


a magánéletedben mindenképpen fog turkálni, mert dolga, hogy elmenjen majd hozzátok, és megnézze a körülményeket, hogy hova születik a baba.

2016. febr. 8. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 A kérdező kommentje:
El fog jönni hozzánk ahol laknunk?
2016. febr. 8. 10:29
 7/40 anonim ***** válasza:
79%

Igen, el.


Három gyerekem van, eljött a védőnő mindháromszor. Sőt, szülés után is eljött, kb. 5 napos volt a gyerek.


És ettől kezdve havonta kétszer tanácsadásra jártunk, havonta kétszer családlátogatásra jött a védőnő. Felénk ez a protokoll min. 30 éve:)

2016. febr. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
És bejelenti, hogy mikor jön? Mi van ha nincs itthon senki? Bármikor jöhet, vagy csak egyszer? Nagyon nem tetszik, hogy egy idegent kell beengednem az otthonunkba.
2016. febr. 8. 10:34
 9/40 anonim ***** válasza:
73%

Sejtettem, hogy ismét egy ilyen védőnő-ellenes kérdés...


Miért, mi bajod lesz, ha beengeded? Nem betörő, hanem védőnő.

2016. febr. 8. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
84%

megbeszélitek, hogy mikor megy. ha ebben az időpontban nem vagy otthon (megbeszélés ellenére), illetőleg későbbiekben akadályozod a munkáját, nem adsz lehetőséget, hogy végezze, akkor azt neki kötelessége jelenteni. mint ahogy később pl azt is, ha nem viszed tanácsadásra, vagy megtagadod az oltást.


kimegy majd vmikor a 3. trimeszterben, aztán szülés után. nálunk jött az első hónapban hetente, majd havonta féléves koráig a gyereknek.

2016. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!