Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hajfestés?

Terhesség alatti hajfestés?

Figyelt kérdés
Olyan kérdésem lenne hogy a 30. hétben lehet e hajat festeni vagy nem ajánlatos?

2016. febr. 8. 21:55
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet. Mindkét terhességem alatt festettem a hajam 1-1.5 havonta, semmi gondot nem okozott. Csak ne lélegezd be, próbálj olyan helyet keresni, ami jól szellőzik, vagy bízd fodrászra.
2016. febr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Miert eppen abban a hetben?:) nyugodtan egyebkent! Ha aggodsz (mint en), akkor vegyel fel maszkot, a fodrasz vagy te nyissatok ablakot. En 5 hetente festetem (oszulnek nagyon sajnos), a terhessegem alatt is.


35hkm

2016. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is havonta festettem a hajam.
2016. febr. 8. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
15%
Lehet, csak nem ajánlott, nem csak azért mert beszívod, hanem mert a hajfesték vegyi anyag és bekerül a szervezetbe is a káros anyag belőle bőrön át, főleg akkor ha esetleg feketéről van szó. Legjobb ha csak valami természetesebb színezőt használsz. Az meg hogy "nekem nem ártott, neked sem fog"... hát jó nagy hülyeség.
2016. febr. 8. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Aki ekkora marhaságot képes írni, annak remélem a nyolcadikos biológia megvan azért. Semmi nem kerül be sehova belőle, konzekvensen semmi bajod nem lesz tőle. Nem is értem eleve hogy merülhetett fel ez a kérdés, ez kb. az a szint, mintha azt kérdeznéd, hogy terhesen vághatod-e a körmöd. Persze arra is lenne olyan ignoráns, paranoid szerencsétlen, aki azt írja, hogy nem.
2016. febr. 8. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

12. hetig nem ajanlott, mert addig fejlodik a velocso, ami az idegrendszer alapja, es az ilyenkor belegzett gozok gondot okozhatnak.


Kesobb lehet, csak probalj ablaknal ulni mig all rajta. En megkertem a szalonban a fodtaszt hogy az ablaknal csinalja es nyissuk ki. Igaz tel volt :)

2016. febr. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Én is festettem a 12. Hét után. Az elsőnél még pirosra, a másodiknál feketére. Most 15 hetes vagyok, nemsokára festetem, ja és atért mert 29 éves vagyok és ősz! Fekete lenne a hajam egyébként is. Elég furin néznének rám, ha ősz fejjel járnék terhesgondozásra meg szülni... 😊
2016. febr. 9. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
5: én is mindig azt mondom, hogy az én időmben még kötelező volt a biosz a suliban (bár csak 3. gimiig), aztán ahogy telik az idő, az ember elfelejti az emberi testről tanultakat:D ami nem lenne baj, csak kár, hogy terhesség alatt sem frissíti fel a tanultakat.:)
2016. febr. 9. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szia! Ma már vannak nagyon sensitiv hajfestékek, keress meg egy jó fodrászt és kérd tőle.Ma már ez nem ügy, már sok helyen ammónia mentes festékeket használnak, ami nem büdös, és nem csíp! Én terhesség előtt is ezeket használtam, és most 18 hetesen is azzal lett festve a hajam.
2016. febr. 9. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

3. tévhit “Terhesség alatt tilos a hajfestés”

Akik ezt állítják, azok azzal indokolják a felvetésüket, hogy a hajfestékben található anyagok felszívódnak a fejbőrön keresztül. Nos a hír igaz. Valóban felszívódnak. Azonban olyan kis mennyiségben és olyan kevés káros anyagot tartalmazva, ami nem károsítja a magzatot. Valamivel veszélyesebbek azok a gázok, amik hajfestéskor keletkeznek, ezek belélegzése biztosan nem egészséges, de a babát ez sem károsítja.

Aki nagyon aggódik, válassza a melírozást vagy természetes alapanyagú hajfestékeket.

2016. febr. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!