Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Leendő nagyszülők reakciója....

Leendő nagyszülők reakciója. Másnál is volt hasonló?

Figyelt kérdés

A 12.hét után bejelentettük a szüleimnek,hogy terhes vagyok.Azóta csak azt hallgatom hogy én hogy fogok felnevelni egy gyereket.Mert én sose akartam gyerekeket meg nem vagyok odáig értük (idegenek gyerekeit valóban nem tudom megfogni meg gagyogni stb).Tényleg nem vagyok az az anyatípus de váfjuk meg már most imádjuk a picit.

Mindig minden tabu volt a szüleimmel és most kellemetlenül érzem magam.

Hasonló helyzetben lévők tapasztalata erdekelne.


2016. febr. 9. 16:41
 1/7 A kérdező kommentje:
29éves vagyok az lemaradt.
2016. febr. 9. 16:43
 2/7 anonim ***** válasza:
Őszintén együttérzek, ilyen szülőkkel felnőni se lehetett könnyű. Javaslom, ha teheted, majd csinálj végig egy pszichoterápiát, mert sajnos az ilyen szülői hozzáállás tartós nyomokat hagy a személyiségben, és hidd el, nagyon jót tud tenni a gyermekeddel való kapcsolatodnak is, ha sikerül átdolgozni fejben a szülők által beléd plántált korlátozó hiedelmeket. (Tapasztalatból beszélek, nekem is hasonlóan ítélkező szüleim vannak, akik soha nem voltak képesek elismerni, támogatni, erősíteni, mindig lehúzták az önértékelésem. És ezt sajnos átadtam volna a gyermekemnek is, ha nem kérem szakember segítségét.)
2016. febr. 9. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok hasonló helyzetben, de azt tudom tanácsolni, hogy tedd helyre magadban a szüleiddel való kapcsolatodat. Mivel azt írod velük minden tabu volt, ezért ezen a reakción nem annyira kell meglepődni.. Sajnos, nem sajnos, de ez van.


Rendezd le fejben ezt a dolgot, hogy nem számíthatsz rájuk támaszként..gyakorlatilag soha..mert csak a szart kapod. Már elnézést. LEgalábbis egy ilyen megnyilvánulás után azt tudom feltételezni, hogy más helyzetekben is hasonlóan állnak melletted.


Az pedig nem számít, hogy nem vagy igazi "anyatípus". Hidd el, sokan nem azok. Már ha azt tekintjük igazi anyatípusnak, aki mások gyerekeit is imádni tudja, babusgatja, gügyörészik.


Engem gügyögéssel például az őrületbe tudnak kergetni (persze én is aranyosan szólok az unokahugaimhoz, de nem gagyogok), illetve sok ember gyerekét kifejezetten nem szeretem..


Az unokahúgaimat imádom, a sajátjaimért biztos oda vissza leszek, de a játszóházban találkoztam már pár olyan gyerekkel, akiktől a falramásztam.. A szüleik sem voltak különbek.

Tehát ez egyáltalán nem baj.


A lényeg, hogy tedd helyre magadban ezt a kapcsolatot a szüleiddel, helyezd el valahol, és a későbbiekben is csak ennyire várj tőlük támogatást. Ha valamivel bántanak, és ez most az, akkor egyszerűen lépj tovább, ne halld meg!

2016. febr. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
# 3: nagyjából egyetértek, de sajnos tapasztalatból írom, hogy nem lehet ilyen egyszerűen túllépni a szülők által okozott sérelmeken, ugyanis ezek kisgyerekkortól épülnek be az agyba, észrevétlenül. Olyan, mint egy vírus... akkor is hat, ha nem tudunk róla, és hiába küzdünk ellene, mindig ott lesz. A "mérgező" szülők ártalmas hatását csak szakember segítségével lehet érdemben feldolgozni. Nekem csak harmincas éveim végére sikerült, addig "házilagos" módszerekkel próbáltam, de nem vált be. Azóta verem a fejem a falba, hogy miért nem kértem korábban szakember segítségét, már jóval előbb sikerült volna helyrehozni.
2016. febr. 9. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
minek az embernek ellenség, ha vannak rokonai :) erre csak ezt tudom mondani. Ne foglalkozz vele..az ilyen típusú örök elégedetlen embereknek úgyis mindig van valami bajuk, majd szekálnak ha nem szoptatsz, szekálnak ha túl sokáig szoptatsz, ha cumis a gyerek, ha ujjszopós a gyerek, ha hordozod, ha nem hordozod stb :) vedd be a le....om tablettát :)
2016. febr. 9. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én kaptam hideget-meleget...

Most várom a másodikat (27 vagyok, van egy 6 éves lányom, nem a mostani páromtól).

Anyámat ismerervén nem vártam semmi jót. Mikor bejelentettem, úgy kezdtem, nem kell örülni, sem eljátszani, csak fogadja el a helyzetet.

Persze hallgattam a "minek még 1 gyerek" meg hasonlókat... Apám meg kb nem reagált rá SEMMIT...

2016. febr. 10. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Már az elsőnél is kaptam hideget meleget,mondjuk érthető volt nem volt tervezett és 21 voltam,de lediplomáztam,együtt élünk azóta is a párommal szeretjük egymást, saját háztartás,ház nincs hitel mindenünk meg van ami kell,és most 26 évesen várom a 2. babámat,na az anyám reakciója,hogy miért nem védekezünk,minek még egy milyen rossz lesz neki,meg nehéz a élete(anyámnak?????)párszor megkaptam,hogy alkalmatlanok vagyunk szülőknek,egyéb kedvességeket. Nem értem a reakciót,mert ha unokázik is azt is azért mert szeretne és imádja az unokáját,nem kell senkinek eltartania stbstb.. a többi családtag nagyon örül neki :-) Elhiszem,hogy kellemetlen én zokogtam,hogy beszélhet velem úgy az anyám,mintha egy felcsinált csitri lennék aki már vagy az 5. gyereket potyogtatja épp az aktuális partnertől...
2016. febr. 10. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!