Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 91 napos magzat az hanyadik...

91 napos magzat az hanyadik hét? Adókedvezményt nem értem

Figyelt kérdés
Családi adókedvezményhez kell majd igazolást kérnem.Hanyadik hét az?Nekem ez bonyolult.A magzat méretei alapján 14+2hetes vagyok.utolsó menstuációval számolva egy héttel kevesebb.Orvoshoz 2hét múlva megyek,viszont a munkaügy szólt hogy ebben a hónapban adjam le a papírt!
2016. febr. 9. 17:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

13

91/7=13

2016. febr. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Amikor legközelebb mész az orvoshoz, nyugodtan kérd tőle az igazolást.Szerintem már most is meg van a 91 nap (13 hét 0 nap ), ha az utólsó menstruációtól számoljuk.
2016. febr. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Az igazolást neked kell megtartani, majd bemutatod utólag.

Add le a papírt most. Nem kell mellékelni a kérvényhez az igazolást.

2016. febr. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nekem 16hetesen adott papírt a védőnő..
2016. febr. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nem az utolsó menstruációtól számolják! Az utolsó menstruáció+2hét azaz a feltételezett fogantatástól számolják. És kell az igazolás tőlem elkérték az eredetit mert a nem fogadta el a könyvelő a másolatot, persze visszakaptam utána, de ha másolatot küldesz hitelesíttetni kell.
2016. febr. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Az utolsó rosszul tudja. A jelenlegi szamály szerint az igazolást nem kell leadnod, azt magadnál kell tartanod, tőled kérheti a NAV bármikor, de az se baj ha csak következő hónapban kéred az igazolást az orvostól mert az csak neked kell. A munkáltatónak egy formanyomtatványt kell leadnod az adókedvezmény igénylésétől, a könyvelőnek is csak annyi kell. Ez 100% hogy így van, ne hidd el a többi hülyeséget. Utána olvastam/érdeklődtem alaposan, én is így csináltam és működik. Bepróbálkozott a munkahelyem h lenyúlja az igazolásom, de inkább magamnál tartom akkor is.
2016. febr. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

a papírt max bemutatnod kell, nem leadni

az én munkahelyem nem is akarta elvenni, asszem max fénymásolták csak, nemigen emlékszem.

ma is az akkori adóbevalásom mellett van itthon, ahogy a többi papír is, ami aapján a bevallás készült(a bevallásokat 5 évig kell őrizni)

2016. febr. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
6-os lehet te tudod rosszul, nekem nem adtak kedvezményt anélkül hogy oda nem adtam, és nem én találtam ki, a könyvelőnő kérte, aki csinálja a bérjegyzéket. Gondolom ő már csak tudja hogy mennek a dolgok. Én is azt hittem hogy nem kell, de ezek szerint látni akarta, és másnap visszakaptam az igazolást, neki kellett személyesen lefénymásolnia. És lehet kötözködni velem, lehet te csak mázlista vagy hogy nem kérték...
2016. febr. 9. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Utolsó érdekes, mert én az utolsó menstruációtól számítva a 14. héten már kaptam a fizummal együtt az adókedvezményt :)
2016. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Na a másik meg mi a halálnak kéne a munkahelyednek az igazolásod? Nem tudnak kiszúrni veled, mert kérhetsz másik igazolást. Ki tudok akadni az ilyen üldözésmániásokon.
2016. febr. 9. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!