Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek is mondott ilyet a védőnő?

Nektek is mondott ilyet a védőnő?

Figyelt kérdés
Tegnap voltam védőnőnél,aki azt mondta a hasamhoz nem lehet/nem kéne hozzáérni mert a baba összerándul és baj lehet.Nemtudom mit gondoljak,nem simogatjuk éjjel nappal de párom is szülők imádnak úgy köszönni neki ,hogy megsimizik.Másnak nem engedném csak a család.
2016. febr. 12. 09:41
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
100%
Én szinte folyamatosan fogtam, simogattam a pocim, mikor már nagyobb volt. A szülésem indítani kellett (magas vérnyomás miatt) 40+5-nél. Soha még egy jóslófájásom sem volt. Onnan tudom, hogy milyen a méhösszehúzódás, hogy szülés közben és utána is folyamatosan kaptam az oxitocint, attól lett. De magától egy darab sem volt!
2016. febr. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre.Szó szerint azt mondta a baba összerándul mintha megijedne és nem tesz jót neki.Nem nekem lesz összehúzódás vagy keményedés.Az egész gondozás alatt azzal van elfoglalva még hogy ki mennyi kg meg azon lesz,hogy szinte alig hizzak.16hetes vagyok. 1kg jött fel eddig mondta azon kell lenni 5nél több ne jöjjön fel.mondtam majd alakul.mert ha 8-10jön fel se fogok besz....ni.aztán bangán nézett ,hogy azért ne hizzak el...érdekes egy nő
2016. febr. 12. 13:54
 23/37 anonim ***** válasza:
73%

5-nél több ne?

Tehàt 3 a baba, +vìz, +lepény, ez legalàbb 6, ott a megnövekedett vérmennyiség, esetleg valamennyi vizesedés, a növögető cicik...hogy jött ki az 5 neki?


ON

2016. febr. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

6 kg egy terhesség alatt? Hát ez tényleg nem százas. Max. ha nagyon túlsúlyos lennél, akkor megérteném. De egy erősen túlsúlyos kismama hasán keresztül meg ugye mit érezhet meg a simiből egy 16 hetes magzat...

Jobbat nem tudsz, mint ignorálni.

2016. febr. 12. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
17%
Na innentől számomra kamu szagú a kérdés! :)
2016. febr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
47%
Azért az se mindegy mekkora súlyról indul a kérdező! Én 6 kilót híztam 55 kilóról indultam, ez lehetett volna több is.. Szerintem kamu
2016. febr. 12. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 A kérdező kommentje:
Pedig nem kamu.Nálunk mindenki utálja a védőnőt.volt olyan csaj aki 50 kg-ról indult és 60 lett de mivel jó magas ezért azt mondta betegesen vékony miért nem figyel oda ,hogy hizzon többet.78kgról indultam.tény,hogy nem vagyok egy vékony termet 164 cm-hez.figytam az elején rosszullét miatt 4 kg--ot és annyit mondott ha igy haladok az az5kg plussz bőven elég lesz.szerintem ezzel ti sem kamuznátok.többen mondták már jó lenne ha lehetne választni védőnőt mert állandoan a kismamák súlyával foglalkozik.már akkor ő volt a védőnő mikor én születtem 24 éve, anyu mesélte akkor teljesen más volt.
2016. febr. 12. 18:05
 28/37 A kérdező kommentje:
Lehet a leadott 4-kg felett gondolta 5-kg még?és azért nézett hülyén ,hogy nem értettem meg? Na mindegy.
2016. febr. 12. 18:10
 29/37 anonim ***** válasza:

Hány kilós a védőnőd?

Az enyém jó nagy darab. Nekem is mondogatja. Oké, 68 kg vagyok, és egyelőre a 14. hétig csak.fogytam. Én majd nevevetőgörcsöt kapok minden egyes alkalommal, amikor említik. Vagy ő, vagy a doki (a.dokim is és az asszisztense is jóval nagyobb, mint én).

Egyik füleden be, másikon meg ki.

2016. febr. 12. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:

60kg-al 160 cm-rel estem teherbe! 74kg-al mentem szülni. Aztmondta a védőnőm h ez brutál sok és h (itt jön a lényeg) a doki nem fog nekem szülés után fogamzásgátlót írni ha nem fogyok le minimum 62kg-ra.. WTF??? 64-kg-al jöttem ki a horházból....


Eljött,megkérdezte hány kg vagyok,aután megjegyezte h van 2 hónapom lefogyni mert nem fogok fog.gátlót kapni.


Ugyh az enyém már nőgyógyász is:D

A dokim levolt zsibbadva a kijelentésén.


Mellékesen egyébként megjegyezte az első találkozásunkor is,hogy 60 kg az sok. Fogynom kéne még az alá. Mondtam neki,h 7 éve 60 kg vagyok,köszönöm nekem pont jó így. Jóhogy nem már abba nem szól bele,hogy mit főzzek vacsorára!

2016. febr. 13. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!