Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kisterhesek, ti beadatjátok...

Kisterhesek, ti beadatjátok az influenza elleni védőoltást?

Figyelt kérdés

én UH szerint 8, mensi szerint 10 hetes vagyok, a háziorvos erősen javasolta. Emberekkel foglalkozom, területen vagyok sokat (gyermekjólétis vagyok). Nem igazán tudom, van-e értelme. Soha nem voltam még influenzás, max nátha, de az pl. most is van, de csak az orrom folyik, semmi több.

Szóval ti a helyemben beadatnátok? Mennyi idő után hat? 1 oltás, vagy több fázisú? Mennyibe kerül? (nyilván ez nem érdekel, ha azt mondjátok, hogy kell, csak tájékozódom)


2016. febr. 13. 22:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Egy éve 6 hetesen adattam be, nekem is ajánlotta az orvos.

Úgy tudom 2 hét alatt alakul ki a védettség, egy oltás kell csak.

Idén már megkaptam, ingyen. Ugyanis jár kismamáknak is és babás anyukáknak is az ingyenes oltás.

Egyébként régen is adattam be a teljes ára se sok pár ezer forintra emlékszem.

2016. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nekem kifejezetten nem javasoltak az elozo terhessegemnel pedig akkor még ugyfeleztem. most vagyok 10 hetes a tesoval.de most meg foleg nem adatom be.
2016. febr. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
60%
Én beadattam terhesség alatt, talán még megfázva se voltam utána.
2016. febr. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
60%

Ingyen volt, mindkettőnknek. Én pár éve kórházban is voltam a h1n1-kor, tavaly voltam influenzás is.


Az én háziorvosom csak a 10. hét után olt (okot nem mondott), nekem pont addigra lett oltóanyag míg kb. a 24. héten voltam. Azért kellett, mert március elején szülök, és a kórházi protokoll is ajánlja az oltást. És a férjem benn él majd velünk a kórházban, nehogy az legyen, hogy nem jöhet be...


2 hét alatt leszel védett, a kispapa is adassa be (neki is ingyen lesz, ha a háziorvosnak van elég oltóanyaga, a férjemnek ingyen volt). A szüleim is megkapták, mert eü és oktatási dolgozók, a férjem szülei meg azért, mert nyugdíjasok.


Egy darab oltás, én észre se vettem, pedig a naponta kapott oltásomon olyan ideges tudok lenni...:D


Fun fact: a babád megszületése után fél éves koráig védettséget szerez ezzel az influenza ellen. Én még sosem adtam ilyen szép ajándékot senkinek!:)


36hkm

2016. febr. 14. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
43%
17 hetes vagyok,nem adatom be és nem csak terhesen nem,egyszer kaptam életemben ilyen oltást jò beteg lettem...
2016. febr. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
az mitől függ, hogy ingyenes-e? nem igazán tudom, mi lenne a jó, bár úgy vagyok, hogy ártani csak nem ártok vele...
2016. febr. 14. 11:02
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Véletlenül sem...

Első gyerekkel várandósan 6hónapig óvónőként dolgoztam. Eszembe nem jutott, mondjuk eleve nem támogatom az oltásokat...

2016. febr. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

6: nekem azt mondta a háziorvosom, hogy ha van elég oltóanyag, akkor ingyenes, de amúgy 11.000 Ft, most ez is eltörpül az egyéb költségek mellett...:)


a dokim szerint az emberek jobban félnek a rémhírektől, mint a betegségtől, pedig terhesen az utóbbi rosszabb...

2016. febr. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Nem, sose voltam influenzás, és beoltva sem. Most sem. Szerencsére kb 5 évente ha beteg vagyok, feleslegesnek tartom. És szerintem ez az egész influenza oltás dolog baromira fel van fújva, a betegek fele nem is influenzás valójában, csak ilyenkor mindent arra fognak.
2016. febr. 14. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
51%
A dokidat a gyògyszergyártò cégek pénzelik persze hogy támogatja az oltást..
2016. febr. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!