Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye nem lehetek terhes?

Ugye nem lehetek terhes?

Figyelt kérdés

Napok óta hasmenésem és hányingerem van. Ma edzeni mentem, az első megerőltetőbb gyakorlatnál fel kellett pattanni és épphogy kiértem a mosdóba hányni.


Van már gyerekem, ott egyedül émelygés jelentkezett egy-két hétig, de csak a 10. hét környékén.

Fogamzásgátlóval és megszakítással (együttesen) védekezünk, mert több gyereket nem szeretnénk.

Menstruáció nem maradt ki.


Ez inkább vírusfertőzés lesz?


A bogarat egy éppen civilben edző mentős ültette a fülembe, aki odajött megnézni, hogy vagyok és a kérdések között szerepelt az, hogy nem vagyok-e terhes, vagy ettem-e kétes állagú ételt mostanában. Szóval a három opció a terhesség, ételmérgezés vagy vírus.

De hosszan nem beszélgettem vele, mert mennie kellett, én meg nem voltam olyan rossz állapotban, hogy ellátásra szoruljak.


2016. febr. 18. 08:59
 1/10 anonim ***** válasza:

Hányásnál természetes, hogy ez az első kérdés egy nő felé.


Amúgy felénk tombol a hányós vírus hetek óta.


Tesztelj, de ha védekeztek, kb. nulla az esély a terhességre.

2016. febr. 18. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mi lenne ha vennél egy tesztet?
2016. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nalunk is van vírus, én inkább arra gondolok! Szinte kizárt a terhesség.
2016. febr. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, ez a három dolog merül fel az emberben elsősorban, ha hányásról hall egy nő esetében, viszont a fogamzásgátló tabletta megfelelő használata önmagában igen csekéllyé teszi az esélyét a terhességnek. A megszakításos védekezést nem is értem, miért használjátok mellette, hacsak nem szoptatsz még, és alacsony hormontartalmú gyógyszert szedsz, ami kevésbé véd.

Szerintem vagy gyomorrontás lesz ez, ami egy, max. két nap alatt elmúlik, vagy egy fertőzés, amihez társulhat még hasmenés, láz is, utóbbi esetben elhúzodhat.


Ami fontos, próbálj meg piheni, bő folyadékot inni, és ha együtt vagytok a pároddal, a menstruáció eljöveteléig kiegészítő védekezést használni (leginkább óvszer), ha nem akartok gyereket, mert a tabletta ebben a ciklusban már nem véd meg.


Nem gondolnék terhességre a te esetedben, ha nem jön meg időben, akkor tesztelhetsz, de ez úgy 99%, hogy nem az.

2016. febr. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Én is abban reménykedek, hogy a megerőltetéstől adta meg magát a még gyengélkedő gyomrom.

Mondjuk napok óta hasogató fejfájásom is van - az előző terhességem alapján egyik sem terhességi tünet, főleg nem korai szakaszban. A menstruációmnak hétfőn kell megjönnie.

2016. febr. 18. 09:05
 6/10 A kérdező kommentje:

Nuvaringet használok, azt nem befolyásolják az emésztőszervi panaszok.


A terhességem előtt évekig csak megszakítással védekeztünk, sikeresen. Amikor ezt elhagytuk, 3 hónap alatt teherbe estem, tervezetten.

Most nagyon nem szeretnék terhes lenni, ezért is ijedtem meg, hogy szóba került. Teszttel megvárnám a menstruációmat, kétlem, hogy korábban bármit kimutatna.


Illetve, ahogy mondtam, terhestünetek nekem csak a 10. hét környékén jelentkeztek, előtte csak a kimaradt menstruáció utalt rá.

2016. febr. 18. 09:08
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja, valaki kérdezte: nem szoptatok.
2016. febr. 18. 09:09
 8/10 anonim ***** válasza:
Mivel hasmenésed is van, elég valószínű, hogy vírusfertőzésről van szó. A környezetemben az elmúlt hónapokban többen is átestek ezen a hasmenéssel-hányással járó vírusfertőzésen.
2016. febr. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Akkor sztornó a tanácson, én nagyon valószínűre venném a vírusfertőzést, a mentős meg szakmájából adódóan kérdezgetett mindenre kiterjedően, nyugi! Ráadásul a ciklusodban sem tartasz még ott, hogy ilyen vehemens tüneteid legyenek! :)
2016. febr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mármint a védekezéssel kapcsolatos tanácsom, valamiért azt hittem, fog.gátló gyógyszert szedsz! Szóval azt vedd semmisnek.
2016. febr. 18. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!