Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A baba minden kaját szeret?

A baba minden kaját szeret?

Figyelt kérdés
Tök mindegy neki,mit eszek,vagy van olyan,amit jobban szeret? Mi van,ha sokat eszek vmiből,amit én szeretek,de ő nem? Egyáltalán van ilyen? Ha hányok,az azért is lehet mert rosszul esik neki amit ettem?
2016. febr. 18. 12:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

A baba nem a zöldborsófőzeléket eszi, hanem a méhlepényen keresztül a vérben kapja a tápanyagot, meg a vitamint, ásványi anyagot, amire szüksége van.

Olyan nincs, hogy valamilyen kaját szeret vagy nem szeret. Ő nem érez ízeket.

2016. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Te honnan tudtad h zöldborsófőzeléket készülök enni éppen?:)
2016. febr. 18. 12:33
 3/8 anonim ***** válasza:
63%
Minden kaját nem szeret. Nem kedveli a nikotint és az alkoholt. A tudatmódosító szerekre is rosszul reagál. Szereti a BIO zöldségeket, gyümölcsöket.
2016. febr. 18. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok: nem tudtam, én ezt ettem éppen :-)
2016. febr. 18. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
21%

Szerintem igenis van olyan amit a baba szeret. Más magyarázat ugyanis nincs arra, amit én tapasztaltam. Világ életemben utáltam a mákot, nem ettem meg, még a mákosgubáról is lekapartam karácsonykor. Terhesen viszont állandóan azt kívántam, és kénytelen voltam enni. A fiam imádja a mákosat. Ugyanez volt a csípős kajákkal.


Szóval szerintem ha valamit nagyon kívánsz akkor az azért van, mert a gyereked szeretné :)

2016. febr. 18. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

baba nem eszik. a köldökzsinóron kapja a tápanyagot. nem azt amit te eszel, hanem azt amire szüksége van!

a magzatvízbe átmegy ugyan az erős íz (csípős savanyú, sós, édes), az alap ízeket érzi a 2. trimeszterben már, de annyira fejletlen még a kis tudata, hogy az már meghaladja a képességeit, hogy "szereti-e" :)

hányni biztosan nem hánysz attól, hogy a babának nem tetszik valami...

2016. febr. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Persze kedves 5-ös, mert a génjeiben volt a mák íze, így tudta, mit kell kívánnia...
2016. febr. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
74%

Terhesség alatt bármit ehetsz, ami nem kifejezetten magzatkárosító. Ez az alkohol (bár napi egy pohár bor elvileg belefér, bár nekem is fura volt az ajánlás, mert terhesség előtt se ittam ilyen mennyiségben), drogok és a TÚLZOTT koffeinbevitel. Valamint a kóla a foszforsav tartalma miatt. Kioldja a kálciumot a csontokból, ez nem tesz jót.

Mértékkel fogyasztható, de inkább a ritkább fogyasztásra szavaznék terhesség alatt.


Ami még tiltólistás: nyers hús (szalmonella lehetősége miatt), tengeri halak (nehézfém tartalom), nyers tojás (szintén szalmonella miatt). Valamint a dohányzás.


Minden mást egyél nyugodtan, persze ésszel. Tehát ne iparilag feldolgozott ételek tegyék ki a táplálkozásod döntő részét.

DE! A magzat parazita üzemmódban dolgozik, ha valamire szüksége van, azt az anyai szervezetből elvonja. Az egészséges táplálkozás ezért az anyai szervezet megóvása miatt fontos, kevésbé a baba miatt. Ha neki fehérje kell, bont az izomzatodból. Ha kálcium, kinyeri a csontozatodból.


Jó példák erre a világháború alatt született gyerekek. Az anya éhezett, de a magzat kivontmindent az anyai szervezetből. Így egészséges csecsemők születtek, az anyák meg többé-kevésbé voltak egészségesek szülés után.

2016. febr. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!