Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pajzsmirigy alul működés...

Pajzsmirigy alul működés esetében milyen magas TSH érték okozhat gondot a terhesség első szakaszában?

Figyelt kérdés
7+3 napos várandós vagyok, a fogantatás előtt 2 alatt volt a TSH-m. Ahogy megtudtam hogy babát várok egyből nézettem megint, és most 4.83. A háziorvos szerint ez nem gond, de Ő azt sem tudta hogy 2 alatt kell lennie hogy teherbe essen az ember lánya. Hétfőn reggel mehetek először orvoshoz, érdekelne küzd e valaki hasonló problémával, és mi a tapasztalata.

#pajzsm.alulműködés
2016. febr. 18. 14:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 4 körül volt amikor terhes lettem, nem volt semmi baj eddig :) nyugi :)

14hkm

2016. febr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

nem tudom, milyen orvoshoz mégy hétfőn, de inkább egy endokrinológus véleményét kérdezném, nem nőgyógyászát, utóbbi ugyanis nem belgyógyász. bár, a háziorvosod se tudta, pedig azok is általában belgyógyászok.


nekem 2,8 volt a vetélés után (előtte nem néztük), szedtem Letroxot rá, teherbeesés után 6 hetente mérettem a 3. trimeszterig és szedtem a gyógyszert folyamatosan, akkor annyira lement az értékem, hogy abbahagyatta velem az endokrinológus a gyógyszert a végére.


36hkm

2016. febr. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Teherbeeseséskor 3,8 volt, első trimeszterben 6,2, harmadikban már 2,4, minden rendben volt a babával végig, még gyógyszert sem szedtem, hormonszintek végig normálisak voltak a TSH ingadozása ellenére is.
2016. febr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
En sok eve szedek pajzsmirigyhormont, teherbe eseshez 1 ala allitotta be az orvosoma TSH-t. Most a 13. hetben vagyok, mar ketszer volt ellenörizve, miota terhes vagyok, elöször 0,83, majd mult heten 1,1 volt. Az orvosom azt mondta, ez tökeletes, 1 körül, de mindenkepp 2 alatt kell maradnia terhesseg alatt. Nekem a nögyogyaszom ellenörzi egyebkent, ö mondta ezeket az ertekeket. Csak zarojelben mondom, hogy nagyon sok haziorvos nem belgyogyasz, mert a belgyogyasz szakvizsgahoz 5 ev korhazban, belgyogyaszati osztalyon eltöltött szakmai gyakorlat kell, mig a haziorvoslas licensz vizsgahoz kötött, amit ott a praxisban asszem 2 ev alatt lehet megszerezni.
2016. febr. 18. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Természetesen endokrinológushoz megyek, mert ehhez csak ők értenek igazán. Köszönöm a megnyugtató válaszokat!
2016. febr. 18. 16:59
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem terhesség előtt 1,2-es TSH-val volt pajzsmirigy alulműködésem. A TSH nem feltétlenül utal a pajzsmirigy állapotára, mint ahogy nálam sem. A TSH-t az agyalapi mirigy termeli és pajzsmirigyserkentő hormon. Ha tudni szeretnéd, hogy van e alulműködésed a T4 és T3 szintet kell nézni, hisz ezt termeli a pajzsmirigy! Endokrinológushoz kell menni aki tudja, hogy csak a TSH vizsgálata már elavult.
2016. febr. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!