Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha méhszájnál marad a méhlepén...

Ha méhszájnál marad a méhlepény akkor mit tudnak az orvosok csinálni a baba érdekében?

Figyelt kérdés
2010. márc. 31. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Olyankor programozott császárral születik meg a baba. Megszülni azért nem lehet simán, mert a lepény elzárhatja a kivezető utat (ha fedi) vagy sérülhet és erős vérzést, sokkot okozhat (ha nagyon közel van). mennyi idős vagy? Nekem is mélyen tapadt, de a 32. hétre szépen "feljebb kúszott" a növekvő méh felhúzta.
2010. márc. 31. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
én még csak 17 hetes de nekem mellső falon tapadt a multkori uh-ncsak kíváncsi vagyok hogy ez miért veszélyes
2010. márc. 31. 08:48
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha szülésig ott marad akkor császármetszés!

De ha most ott van,addigra már ne lesz:-)

2010. márc. 31. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem is a mellső falon, mélyen tapadt, de nem ért rá a méhszájra...nem volt semmi gondom vele a terhesség alatt, nem tiltott el semmitől az orvosom, csak annyit mondott, hogy ne erőltessem túl magam, amúgy mehet minden a megszokott módon :) Neked is még bőven feljebb kerülhet, bőven van még idő :)
2010. márc. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Pont most irtam ki kérdést én is ezzel kapcsolatban, nekem a méhszájon van, és nagyon megilyesztett az orvos. Azt mondta vérezhetek és egyből menjek ügyeletre, és hogy no szex. De a babának iylenkor nem lehet ez miatt baja igaz? 15 hetes vagyok ha van tapasztalat leírnátok?
2010. márc. 31. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"Hol tapad?

A méhlepény a legkülönfélébb helyeken tapadhat meg a méhben.

Megtapadhat a hátsó falon (a méh gerinc felé eső részén), a mellső falon (a hasfal felőli részen), a fundusban (a méh teteje), valamint fedheti a méhszájat is (vagy részben vagy egészben)

A baba szempontjából semmi jelentősége nincs, hogy hátul, elől vagy felül tapad meg a méhlepény. Az mellső falon tapadó méhlepény esetén előfordulhat, hogy az anyuka csak később érzi meg az első magzatmozgásokat.


Gondot csak az okozhat, ha a méhszáj környékén tapad meg, azaz ún. mélyen fekvő méhlepényről beszélünk. Ebben az esetben fontos tudni, hogy a terhesség melyik szakaszában jár a kismama. Az első harmadban gyakori a méhszájon való tapadás, azonban a méh növekedésével a lepény feljebb csúszhat. A terhesség vége felé közeledve azonban a mélyen fekvő lepény vérzéseket okozhat és általában ebben az esetben császármetszéssel hozzák világra a babát.


A fundusban tapad Sok anyukánál ijedtséget vált ki, amikor azt olvassa a leletén, hogy “a méhlepény a fundusban tapad”, pedig itt egyszerűen csak arról van szó, hogy a méh tetején tapadt meg a lepény, ez a legideálisabb megoldás.


A mellső fali tapadás egyetlen hátránya, hogy ha császármetszésre kerül a sor, akkor a sebésznek oda kell rá figyelni, hogy bele ne vágjon a lepénybe a műtét során.


Nagy ritkán előfordulhat, hogy leválik a lepény, ami meglehetősen ritka szövődmény és az okai sem tisztázottak (vérképzési zavarok, betegségek okozhatják, akár öröklődő módon is, de általában súlyos balesetekkor lép fel). Ha bekövetkezik, akkor annak egyértelmű jele a nagy mennyiségű vérzés. Ha ilyet tapasztalsz azonnal kórházba kell menni, mentőt hívni, mert ilyenkor azonnal ki kell venni a babát, hiszen lepény hiányában nem kap levegőt, táplálékot.


Szüléskor A méhszájon tapadó lepény miatt azonnali császárra van szükség, sőt ebben az esetben általában programozott császármetszésre kerül sor."

2010. márc. 31. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok kismamik!


Nekem a méhszájnál tapadt végig,a 32.hétre valamennyire elhúzodott,de belogott a méhszájhoz. A 36.héten ablakpucolás után elkezdtem vérezni-korház 3 napig bent tartottak.A 38.héten szintén véreztem,már nem engedtek haza,program császár lett a 39.héten.

Vigyázzatok magatokra!

2010. márc. 31. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

nekem is elöl és mélyen tapadt a lepény, a 16hetes UH- n mondta a doki, hogy rálóg a méhszájra. Azt mondta, talán feljebb kerül majd, ahogy növekszik a baba és a méh. 27.héten voltam UH-n és ott már teljesen jó volt, azt mondták, hogy mélyen van, de már nem ér rá a méhszájra és már olyan pozícióban van, hogy már nem veszélyeztetné a szülést. Később mégjobb helyre vándorolhat. :-)

Biztos Nálad is így lesz ez, ne idegeskedj emiatt most! Ha később mégsem alakul jól a lepény helyzete, biztos, hogy császárral világra tudják segíteni a babát úgy hogy te és a baba se legyen veszélyben!

Boldog babavárást!

28heteske

2010. márc. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!