Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elég ritka a vércsoportom. O...

Elég ritka a vércsoportom. O RH negatív. Most várom az első babánkat. Ugye ez nem jelent veszélyt a terhességemre?

Figyelt kérdés
Azt hittem, lehidalok, mikor mondta a védőnő.De utána megnyugtatott, azt mondta minden 3. kismama RH -.De én akkor is úgy félek az összeférhetetlenségtől..
2010. márc. 31. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
Én is RH- vagyok, de nem volt semmi probléma. Odafigyelnek az ilyen dolgokra, ne aggódj.
2010. márc. 31. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Az első terhességednél még nem jelent veszélyt, akkor se, ha a baba rh+, csak szülés közben/után kezd antitestet termelni a szervezeted. A gyerkőc apukája rh+? Mert akkor a baba is az lesz. Ha véletlenül ő is rh-, akkor a baba is az lesz, és nincs gond. De majd szülés után fogsz kapni olyan injekciót, ami meggátolja, hogy kialakuljanak az antitestek, és a következő babánál se lesz probléma. Viszont ha nem kapod meg a szurit, akkor a következő terhességednél a babát a szervezeted már "ellenségnek" kezelné, mert már kialakultak az antitestek.
2010. márc. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
A partnered, férjed vércsoportjától függ, és attól, hogy hányadik terhességeről van szó. Üdv, egy Rh negatívos ikres mama
2010. márc. 31. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen, említette a védőnő, hogy szülés után megnézik a pici vércsoportját, és ha az +, akkor kapok anti-D injekciót.A férjem vércsoportját nem tudjuk, de szerintem +, mert az azért jóval gyakoribb.Első terhesség.Köszi a válaszokat! Ezek szerint a baba nincs most veszélyben?
2010. márc. 31. 12:52
 5/7 Vilcsianyuja ***** válasza:
Nincs veszélyben a babád a legjobb tudomásom szerint :) Istenem, miért nem magyarázta el a védőnő rendesen a dolgokat???
2010. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Én RH- vagyok, a férjem RH+. A baba is + lett. Szülés napján kaptam egy szurit, és ennyi,semmi gond nincsen.
2010. márc. 31. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Rh-negatív vagyok.

Első babámat várom,39 hetes vagyok.

Nincs semmi gond az első babánál de minden terhességnél KELL nézzenek ellenyanyagot a véredben!

2010. márc. 31. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!