Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van itt olyan, akinek korrigál...

Van itt olyan, akinek korrigálták a terhességi kort az utolsó menstruációhoz képest? A többi vizsgálatnál is figyelembe veszik?

Figyelt kérdés

Ultrahang alapján a baba a ciklus elején foganhatott, ezért a dokim rögtön korrigálta a terhességi kort és a szülés várható dátumát is ennek alapján kalkulálta.

Kérdésem, hogy ezt akkor minden más vizsgálatnál figyelembe kell majd venni? Különösen a genetikai tanácsadásnál lesz fontos...


2016. febr. 21. 18:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem ez szokott minden leletre rairva lenni:verzes kimaradasanak ideje het,nap. Aztan jonnek a pontos adatok es aztan,a biometriai adatok alapjan a kor:het, nap.


Genetikai ket uh-nal a verzeskimaradashoz kepest kellett menni.


37hkm (1,5 hettel nagyobb magzat)

2016. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A genetikai uh-t a dokim rendelőjében csinálják, ott valószínűleg nem annyira számít a kor, de lesz chorionboholy-biopsziám, és azt 13. hétig csinálják, ha nem veszik figyelembe a korrigált kort, akkor kicsúszok az időből.
2016. febr. 21. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem amniocentezisem volt, a genetikus azt mondta, nem a magzati kor, hanem a menzesz szerinti kor szamit. Erre kerdezz ra majd. Miert van genetikai uh, ha lesz cvs?
2016. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

# 3: A 12. heti UH a terhesgondozási protokoll része. Kombinált tesztet nem kértem.


Mondjuk a beutalómon is az szerepel, hogy 11 hetes terhesség (u.m. szerint 10 lenne), úgyhogy remélem, figyelembe veszik.

2016. febr. 21. 20:48
 5/7 anonim ***** válasza:
4:része igen, mint a 3.trim vérkép, de az nem azt jelenti, hogy kötelező. Így már értem, hogy nem kértél kombinált tesztet. Sok sikert a cvs-hez!az én amnióm még jobban összehozott minket. Ahogy néztük a magzatot a monitoron a férjemmel, aztán egy hétig vártuk az eredményt. Aztán az öröm!!:)
2016. febr. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Úgy tudom, hogy a genetikai ultrahangon több dolgot is néznek, nem csak a genetikai rendellenességeket (pl. a belső szervek működését).

A genetikai tanácsadáson végzett ultrahangra nekem azt mondták, amikor bejelentkeztem, hogy ott csak annyit néznek, hogy hol tapad a lepény, mert ebből tudják eldönteni, hogy hogyan tudnak a legnagyobb biztonsággal mintát venni.

2016. febr. 22. 09:58
 7/7 A kérdező kommentje:

3: "Miert van genetikai uh, ha lesz cvs?"


Ma voltam tanácsadáson, és az ultrahangon kifejezetten mondták, hogy a 12. heti genetikai után kellett volna csak mennem (ezt nem mondták előre), így még nem tudtak időpontot adni mintavételre, vissza kell majd mennem. Szóval a jelek szerint a cvs nem váltja ki egyáltalán a genetikai uh-t.

2016. febr. 25. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!