Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ti hogyan dolgoztátok fel/foga...

Ti hogyan dolgoztátok fel/fogadtátok el, ha a családotokban szinte senki nem örült a babátoknak?

Figyelt kérdés

14 hetes terhes vagyok. (2. lesz, 27 éves vagyok.)

Szüleim huszonpár éve elváltak.

Anyámmal éltem sokáig, nem túl jó a kapcsolatunk. Mikor elmondtam, tudtam, hogy nem fog örülni, nem is igazán érdekli.

Apámat még annyira se, nem is én mondtam el neki, hanem anyám, azt úgy tesz, mintha nem is tudná.

Nagyszüleimmel sem beszéltem jó ideje.

(A párom családja nem így áll hozzá.)

Nem kell semmi extra, nem kell, hogy velem foglalkozzanak, de attól még elég rosszul esik.

Aki hasonló helyzetben volt, hogyan dolgozta fel?

Vagy volt, akinél változott ez a helyzet?



2016. febr. 23. 16:35
 1/6 anonim ***** válasza:

Apád nyilván azért tesz úgy, mintha nem is tudná, mert elvárja, hogy tőled értesüljön a nagy hírről, ne pedig másodkézből tudja meg. Szerintem ez evidens, akármilyen szülőd is volt, mégiscsak unokája lesz. Vagy ha ennyire rossz a viszony, hogy nem akarod neki elmondani, akkor azt se várd, hogy örüljön.


Egyébként is inkább azokra kell összpontosítani, akik szeretettel fogadják a babát, pl. párod családja.

2016. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az első gyermeked iránt sem érdeklődnek? Mert abból lehet következtetni, hogyan változhat a helyzet.

Nálunk még nem tudnak a terhességemről, tuti elutasítóak lesznek, de arra számítok, hogy idővel megbékélnek majd. Az első unokát nagyon szeretik, foglalkoznak vele, ezért szerintem joggal gondolom, hogy legkésőbb a baba születésekor már fognak tudni örülni neki.

2016. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1:

Igen, igazad van, én is így gondolom. Az egyetlen bökkenő, hogy apám azóta mintha félne tőlem, menekül. Feljön x okból, próbálnánk vele beszélni, siet, kapkod. Mint aki tart valamitől.

Múltkor kicsit tovább voltak, ott volt a párja, vele beszélgettem, apám kerülte a társaságom.

(Nem vagyunk haragban, csak fura a viselkedése.)


A lányomnál is az elején anyám kiakadt, de amúgy szereti, de beteges a hozzáállása. (Tönkreteszem a lányom életét az új gyerekkel, el lesz nyomva, nem lesz vele foglalkozva, lelki beteg lesz, és ő nem lesz ott, hogy megvédje, stb.)

2016. febr. 23. 16:52
 4/6 anonim ***** válasza:
Szar érzés de próbáld meg elfogadni.Gondolom nem tartjátok normálisan a kapcsolatot sem.Koncentrálj magatokra,a meglévő gyerekedre párodra és örülj a családjával vagy azokkal akik örülnek nektek.Akármilyen rossz fogadd el valahogy és próbálj meg túllépni ezen.
2016. febr. 23. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát nálunk a 3. Baba jön. Az én szüleim reakciója szinte mindegy, hisz nem tartjuk a kapcsolatot, karácsonykor elmegyünk hozzájuk aztán ennyi. Anyósomék rettentő negatív emberek, ők ilyenkor úgy csinálnak mintha mekkora titok lenne mert még bármi történhet... de ezt csinálták az elözö két babánál is. A sogórnőm viszont bunkó volt, ugyanis ő is akar már babát de a párja külföldön dolgozik, így ritkán vannak együtt és nem jön őssze nekik már 2éve. Ő nem is gratulált, nem is erdekli h lány vagy fiú. Mintha nem is lennék terhes... nem kérdezi meg mi van velünk. Szerencsére ritkán talalkozunk, így lesza.om! Ha ilyen hülye hát legyen. Nekem volt egy vetélésem, azután nem sokkal jelentette be párom unokatesója h terhes, de én úgy tudtam örülni neki mintha én lettem volna terhes! Egy baba erkezése mindig öröm!
2016. febr. 24. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ez az, hogy a tágabb családot nézve is egyedül az unokatestvéremmel beszélek, akik 2 és fél éve akarnak babát, 3 sikertelen beültetésen vannak túl, ő az egyetlen, aki örült, meg érdeklődik, mi van velünk, senki más.


(Anyám tragédiának éli meg, és ilyen formában is adogatja tovább. + nem kíváncsi rám, ami $zar érzés, de nem tudok mit tenni ellene.)

2016. febr. 24. 10:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!