Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Esti agyzsibbasztás? Mi lenne...

Esti agyzsibbasztás? Mi lenne ha senki nem tudná hogy terhes?

Figyelt kérdés

Sziasztok anyukák! Lenne egy agyzsibbasztó kérdésem, már régóta érlelődik bennem, de eddig nem mertem kiírni, látva hogy mennyi undok ember van az oldalon.


Tehát, mi lenne akkor ha pl mindenki 20 hetesen tudná meg, hogy terhes. Szerintetek csökkene a hányás és egyéb tünetek? Ezen gondolkodom és szerintem igen. Mert ugye pozi teszt/doki után ráeszmélünk hogy terhesek vagyunk. És ez bizony általában rosszulléteket hoz magával. Én úgy gondolom van ebben egy kis piszichológia is. Érdekelne a véleményetek. Negatív anyukák ha lehet, kerüljenek :)


Üdv, egy 3 gyerekes anyuka


2015. aug. 27. 19:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
* az ott pszichológia akart lenni :D
2015. aug. 27. 19:46
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Valamennyi igazság van benne.


De a hormonok tényleg működnek. Nem tudtam még róla, hogy terhes vagyok, amikor az amúgy szunnyadó napallergiám rettentő erősen kijött. Utólag fejtettük vissza, hogy hormonális oka volt, orvos is megerősítette.


Illetve anyámnak papírja volt róla, hogy meddő. Hetekig kínlódott "gyomorrontással". Láncdohányos, de a cigit se kívánta igazán. Apám pálinkával akarta gyógyítani, 2 centtől sugárban hányt.

Három hónapos terhesen jöttek rá, hogy nem emésztőrendszeri gond van, hanem miattam produkálja a tüneteket.

Mondom, papírja volt arról, hogy meddő, így ő lepődött meg a legjobban.

2015. aug. 27. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
4%
Igen, sőt, nem csak a rosszullétek, de a "kívánósság" is csökkenne, ahogy a fáradékonyság mértéke is. Szerintem sokan úgy gondolják, hogy ha papírjuk van róla, hogy terhesek, akkor már bármit lehet, amiről valaha egy amerikai filmben láttak 5 percet.
2015. aug. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
52%

Amikor én lettem terhes, akkoriban még nem volt teszt - mßeg az orvosnal is csak vérvétel alapján tudták megállapítani a terhességet -, de mind a négy gyereknél gyakorlatilag a beágyazódástól kezdve félidöig folyamatosan hánytam (egyébként soha), szóval elöbb voltam rosszul, mint ahogy meg lehetett állapítani.


Viszont a "nem-bírok semmit csinálni", meg "a terhes vagyok, mindenki legyen TEKINTETTEL rám", akkoriban nem volt divat, és szerintem sokkal kevesebbet nyüglödtek a kismamák. Mindenki csinálta a dolgát, dolgozott, háztartást vezetett, stb és eszébe sem jutott volna, hogy a terhesség miatt valami különleges lett. (Nálam is: ha rámjött a hányás, akkor kirohantam a WC-re, utána kiöblítettem a szám és dolgoztam tovább. Az egyetlen "kedvezmény" az volt a munkahelyen, hogy minden külön bejelentés nélkül rohanhattam ki, ha kellett.)

2015. aug. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%

én amíg nem tudtam hogy terhes vagyok, nem is érdekelt, ahogy semmi az égvilágon, csak az az egy, hogy aludhassak már végre :) (munka után, 17 órától :))


de amúgy engem is zsibbasztanak már az ilyenek, hogy szúr a petefészkem, fáj a mellbimbóm, végre terhes vagyok ?jellegű kérdések. ilyenkor szerintem tuti nem terhes az illető. valahogy megérzés, hogy aki ilyen típus, annak tényleg senki nem akar megszületni :)

2015. aug. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Igen, a hormonok működnek, ezt énis tudom. Énis ettem fura dolgokat, voltak kívánós, zabáltam marékszám a gumicukrot és még sorolhatnám. De arra azért tényleg kiváncsi lennék, milyen lett volna ha nem is tudok arról hogy terhes vagyok :)
2015. aug. 27. 20:08
 7/22 A kérdező kommentje:
Na a lényeg lemaradt. Az a fura hogy én mig nem lett pozi a teszt, nem éreztem semmit. Se hányinger, semmi... aztán pozi teszt, másnap reggel már rókáztam a kávétól. Ez azért fura nem?
2015. aug. 27. 20:10
 8/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, én nem hiszem, hogy beképzelem.

6. hétig minden oké volt, pedig már a nem várt előtt tudtam pár napoal, hogy terhes vagyok.

6. héttől hányok, 0-24-ben hányingerem van. A hányást és az ételundort nem én produkálom, már felkelni alig van erőm, úgy érzem, soha az életben nem fogok tudni egy jóízűt enni már.

2015. aug. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
8-as, megnyugtatlak hogy szülés után fogsz még úgy isten igazából enni ;)
2015. aug. 27. 20:21
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Van aki tudja, hogy terhes, mégsincs semmi baja. :) Érdekes elmélet amúgy, pl a puffadást nehéz bebeszélni. A hányingert mondjuk jobban be lehet de a legtöbb hányós kismama tényleg nem bírja a hormonokat szerintem. De lehet van egy pár kismama akiknél máshogy alakulna, ha nem tudnának róla.
2015. aug. 27. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!