Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hirtelen rándulás mit jelenthe...

Hirtelen rándulás mit jelenthet? Másokkal is volt ilyen?

Figyelt kérdés

A picibabám általában rendesen rúg, fészkelődik, vagy kinyomja magát a pocakomban.

Időnként viszont előfordul, hogy hirtelen rándul egy nagyot az egész testében, mintha megijedt volna (pedig egy helyben ülök, és nincs semmi hirtelen hangos zaj), vagy hitelen felébredt volna.


Mi lehet ennek az oka? Van aki tapasztalt hasonlót a terhessége alatt?



#terhesség #magzatmozgás #rángás #rándulás #hirtelen rándulás #hirtelen ugrás #hirtelen magzatmozgás
2016. márc. 1. 08:32
 1/4 anonim ***** válasza:

hány hetes vagy?


az én magzatom szokott megijedni. akkor is, ha valami zaj van (pl. emésztésemre felébred), de akkor is, ha csak úgy ülök, zenét hallgatok és egyszer csak megijed.:)


ez a hirtelen megremegés még születésük után is van, ne aggódj!


38hkm

2016. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
35 hetes vagyok, de már hetek óra érzek ilyen hirtelen mozgásokat.
2016. márc. 1. 09:31
 3/4 anonim ***** válasza:

első vagyok.


van többféle ilyen mozgás egyébként: van a folyamatos rezgés, az a remegés, az amiatt van, hogy nem elég fejlett az agya és az idegrendszere még (ami oké, hisze csak egy magzat még).


a másik a csuklás. az is természetes, iszik a magzatvízből és edzi a rendszert.:)


és ez a hirtelen ijedtség is normális, tényleg fejletlen még az idegrendszere, nem feltétlen jelenti azt, hogy halálra rémül ijedtében.:) barbárabb helyeken pl. az nst-t úgy csinálják, hogy hangos zajjal ijesztik meg a magzatot, hogy hogyan reagál rá.


és igen, születése után se ijedj meg az ugyanilyen megijedéseken:)

2016. márc. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, és a megnyugtatást. :)


Az első kettőről tudtam, csak a harmadik fajta mozgás aggasztott, mert neten sem találtam semmit róla. De most megnyugodtam. :)


Jó babavárást!

2016. márc. 2. 09:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!