Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet az oka annak, hogy...

Mi lehet az oka annak, hogy elalvás után nem sokkal arra ébredek, hogy hirtelen megrándul az egész testem, megriadok valamitől?

Figyelt kérdés
Van, hogy nem tudom az okát, de gyakran azt álmodom ilyenkor, hogy elesek, lezuhanok, stb. De mitől ugrok akkorát az ágyon?

2012. febr. 18. 17:30
1 2
 1/16 anonim válasza:
57%
szia ez a válasz engem is érdekelne,velem is pont ez van!!!!!!
2012. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
Az okát ugyan nem tudom, de nagyon sokan tapasztalnak ilyet - köztük én is.
2012. febr. 18. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
40%
Nem teljesen tisztázott az oka,de valószinüleg a pulzus és a légzésszám annyira lecsökken,hogy az agy jelet küld a vázizmoknak ( lábon) ,hogy húzodjanak össze ,te erre hirtelen felébredsz,kapsz egy mini szivinfarktust és meg is oldódott a probléma:DDDD
2012. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Hátha tudja valaki a okát! :-)
2012. febr. 18. 17:47
 5/16 A kérdező kommentje:
Infarktus? :-S
2012. febr. 18. 17:48
 6/16 tetris ***** válasza:
57%
Dehogy infarktus! A neten találsz róla anyagot a "nyugtalan lábak" cimszó alatt. Ha lenne valami hathatós megoldás, engem is nagyon érdekelne, mert én is rángatózom éjszakánként.
2012. febr. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
53%
Nem szó szerint értettem az infarktust. Csak megrémülsz,a pulzusod felugrik,felébredsz ,és így elhárult a "vészhelyzet" .
2012. febr. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

A nyugtalan lábak az más. Olyanom is van sajnos, ott csak a lábban van kellemetlen fájdalom érzet, és kényszeresen arrébb kell mindig pakolni, ezzel rövid időre megszűnik a fájdalom.

18:27 Értem. Arra gondolsz, mint a piciknél a gyermekágyi halál. Egyszercsak nem vesznek levegőt, nem jön az inger, "elfelejt" a baba levegőt venni, és bekövetkezik a baj. Csak az idősebbeknél már működik az agynak ez a pánikgombja?

Annyi, hogy én sosem mély alvásban élem ezt meg, legalábbis nem hiszem, mert mindig közvetlenül elalvás után pár perccel tapasztalom.

Én a fáradtságra gondoltam, ha túl fáradt az ember, talán akkor könnyebben előjön?

2012. febr. 18. 23:14
 9/16 anonim ***** válasza:
34%
Alvásparalízis?
2012. febr. 19. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
54%
Mindenkivel előfordul, teljesen normális. Az okai nem teljesen tisztázottak, de hát nem is nagyon érdekli a kutatókat, miután nem jelez semmi érdekeset.
2012. febr. 19. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!