Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Felfázáskor iható a kamilla...

Felfázáskor iható a kamilla napi egy-két csésze?

Figyelt kérdés

A dokim azt mondja hagyjam ezzel.

Neten mindenhol mâst olvasok.

Visszatérő problémàm és megelőzésre is innàm.

Mit gondoltok?


2016. márc. 2. 07:49
 1/10 A kérdező kommentje:

Itt is eddig megoszlanak a vélemények.

Ahogy olvasok korâbbi hsz.t.

2016. márc. 2. 07:52
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg ihatsz kamillát, csak nincs értelme, mert iylen problémára nem hat.


Felfázásra - aminek semmi köze a felfázáshoz, hanem fertözés - sokkal többet ér a medveszölölevél, a különféle vesetea-keverékek, de sokkal fontosabb a fertözés eredetét megkeresni, mert csak akkor múlik el véglegesen.


Ha érdekel, írj privátban, ott szivesen írok pár dolgot.

2016. márc. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem világos, hogy most fel vagy-e fázva. Ha terhesség alatt fel vagy fázva, irány az urológus, vagy a háziorvos, akik kérnek vizeletmintát/vagy laborba küldenek. És adnak gyógyszert,mert ilyenkor egy antibiotikum sokkal jobb, mint egy felszálló fertőzés.


Ha nem vagy felfázva, akkor megelőzésre innád a teát az e-coli ellen? vagy mi szokott felfázáskor kitenyészni a vizeletedből?

2016. márc. 2. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

1, Válts le a dokidat! (mi az,hogy hagyjad ezzel? Lehet olyan bakteriális fertőzésed is ami hasonlít a felfázáshoz,aztán koraszülsz vagy vetélsz...)


2, Keress fel urológust!


3, Ha felfázás,akkor kérdezd meg ihatsz e terhesen naturland vesevédő tea keveréket,ugyanis ennél jobb szerintem nincs.

Ebbe van kamilla is ha jól tudom,de az felfázásra nem jó,plusz nagy mennyiségben izgatja a beleket.Csalánlevelet,medvegyökeret kell felfázásra,de azt nem tudom terhesen lehet-e mert vízhajtó,ezért kérdezz rá.

2016. márc. 2. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem nagyon szokott lenni tenyésztésem.A hàziorvos írt antibiotikumot legutóbb.

Most nincs különösebben gondom csak mivel anno ez nekem sűrűn előjön gondoltam megelőzésre hogy ne legyenbaj.

Jövőhéten talàlkozom a dokimmal akkor majd megkérdezem a tenyésztést ha ilyen gondom lenne.

Igen sajnos ő közölte hogy nem ért a gyógyteàkhoz.

De akkor nem iszom hallgatok ràtok.Nem akarom hogy a beleimet piszkàlja:)

Koràbban cickafarkteàs voltam de ugye azt most plàne nem iszom.

Boldog babavàràst.Köszi a segítséget.

2016. márc. 2. 08:39
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Tőzegáfonyát igyal inkább. Azt lehet terhesség alatt is meg megelőzésre is.
2016. márc. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
felfázásra,fertőzésre terhes nőknek tőzegáfonya kivonatot szoktak adni .Nekem terhesség alatt egyszer volt 5 dl tőzegáfonya kivonatot vettem 30 euróért a legjobbat 3 napi adagot másnapra semmi bajom nem volt .Sógor nőgyógyász a kamilla teat terhesség alatt nem is szokták ajánlani
2016. márc. 2. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi.Utànanézek mindkettőnek.
2016. márc. 2. 09:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia! 15 hetes vagyok, és elég tapasztalt vagyok a témában...sajnos. előtte évi 1-2 alkalommal jött elő, azóta, nem is értem miért, de szinte állandóan, ha nem figyelek.

Dokihoz mindenképp menj el, megoszlanak a vélemények, hogy urológus, háziorvos, vagy nőgyógyász. aki jobban figyel rád, és a babára. Én most másik városba költöztem, eddig az urológusi szakrendelésre jártam, ha kellett, itt csak a háziorvos látja el ezt, a szakrendelések elhajtottak. pff

Tenyésztést kérj, azonkívül a védőnő nálam nagyon segítőkész, ha érzem, hogy csíp, azonnal szólok neki, és mehetek is vizelettel hozzá, teszt csíkozni.

Eddig egy alkalommal kellett antibiotikum, itt is figyelj, hogy kismama nem szedheti azt, ami korábban jól bevált, két-három antibiotikum típus van, amit nyugodtan beszedhetsz, pl: penicillin. A többit felejtsd el.

Tőzegáfonya kapszula napi 1 minimum. Ez kb szentírás, ha sokat felfázol.

Legutóbbi tesztcsíkozásnál kiderült, hogy baktérium nincs is a vizeletemben, csak hólyaghurutom van. Ezt nem igazán értem, hogy lehet, de a védőnő javaslatára az alábbiakat csináltam és elmúlt a csípő-égető fájdalom pár óra múlva.

(Ez akkor jó ha bizonyítottan nincs baci, vagy pedig antibiotikum mellett használod kiegészítésként) Rengeteg folyadék, hogy átmosódj.

A tünetek megszűnéséig még plusz 1-2 tőzegáfonya a napi adagon felül.

Kamilla tea, nem kell napi szinten, nekem elég volt 1 bögre.

Kamillás ülőfürdő. Na ezen elcsodálkoztam, mert mindenhol azt olvastam, hogy meleg vizes fürdő tilos. Így én egy kis lavórba ültem bele, kellemes meleg kamillás vízbe. A hasamat nem érte a víz, csak az altestemet. Jó meleg legyen a fürdőben, meg én elég viccesen éreztem magam közben, jobb is, hogy a párom nem látott. :)Ez szinte azonnal javított a helyzetemen, a fájdalom megszűnt.

A védőnő még Betadines lemosást javasolt, a jódra azt írták, hogy terhesnek nem szabad, így ezt nem tudom javasolni.


Kicsit hosszú lett, a lényeg, hogy a tőzegáfonya jó megelőzésre. Ha érzed, azonnal doki, Ha húzod a babának is árthatsz, és attól függően, hogy bacis vagy nem bacis, kellhet antibiotikum.


Én remélem, hogy megszűnik ez az érzékenyebb állapot nálam, mert nem túl nagy öröm ezzel foglalatoskodni. Remélem segítettem. :) minden jót!

2016. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sokat!Köszönöm neked is;)

Minden jót!

2016. márc. 2. 13:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!