Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülnétek magánkórházban?...

Szülnétek magánkórházban? Miért igen, miért nem?

Figyelt kérdés

2016. márc. 2. 11:24
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
70%
Jártam két kórházban... igen, szülnék. Miért? Mert borzalmasak voltak a körülmények abban a két kórházban. Ez elég szomorú.
2016. márc. 2. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
70%
Csatlakozom az előttem szólóhoz..
2016. márc. 2. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha az orvos állami kórháznál van, és Én mindenképpen Őt akarom akkor állami.

Minden más esetben magánkórház.

2016. márc. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

Mikor a nagylányom született, akkor belengettek, hogy eltörlik a szabad orvosválasztást. Akkor - csak emiatt - elgondolkodtam a magánkórházon.

De amúgy nem. Az orvosomhoz ragaszkodom, aki állami kórházban dolgozik. Terhesgondozásra magánrendelőbe jártam végig, így a kórházba be se nagyon kellett tennem a lábam.

A kórházunk szülészete 21. századi színvonal, nagyon sok alternatív megoldás közül lehet választani a szülésnél. Van alapítványi szoba is, kétágyas, vagy egyágyas. Utóbbi nagyon magas színvonalú.

Szóval a magánkórház árának töredékéért kaptam magas szintű szolgáltatást végig.

2016. márc. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
3,4: a saját orvosotokat is bevihetitek egyébként a magánkórházba, akkor ott kevesebbet fizettek. az egyetlen baj azzal, hogy akkor adóznia kell utána, vagyis nemcsak eltennie a pénzt, így nem biztos, hogy annyira megéri neki.
2016. márc. 2. 11:38
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

# 5: szerintem az én dokim nem is vállalná így, eléggé túlterhelt amúgy is. Például amikor én szültem, akkor épp egy másik kismamája is szült, elég problémásak voltunk mindketten. Így csak a két szülőszoba között kellett rohangálnia (végül mindkettőnknek császár lett), két kórház között nem tudna.

Na és igen... a császár lehetősége. Ahogy elnéztem az árakat, többszöröse a normál szülés tarifájának magánkórházban, és hát nagyon nem mindegy, hogy bemegyek normál szülésre készülve, aztán a végén csaszi miatt kapok egy félmilliós számlát.

2016. márc. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
77%

Nem, csak ha a magánkórház rendelkezne PIC részleggel és a problémásabb eseteket is megfelelő színvonalon lennének képesek ellátni.

Ez jelenleg nem elérhető. Ha gond van, eleve nem vállalnak. Ha pedig a szülésnél vagy szülés után akad gond, akkor a baba az anyuka nélkül kerül át az illetékes állami kórház intenzív újszülött részlegére.

2016. márc. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
61%

igen, mert jobb a felszereltség, az ellátás, kedvesebbek, tisztább a hely, nyugodtabb a légkör, a betegek összetétele nívósabb, jobb a kaja :)

szülnék. De sajnáltam rá a pénzt, orvost fogadtam és szültem állami kórházban. Ki lehetett bírni.

2016. márc. 2. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Én kétszer szültem, a kaján kívül nem volt bajom semmivel.

Ott is lehetett volna 1 ágyasban lenni napi 10e körüli összegért. Ami töredéke a magánnak.

És ha bármi baj lett volna a babával ott helyben el tudták volna látni.

2016. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Ahol én szültem államiban, teljesen modern volt minden (Nyugati határhoz közeli város), egyágyas szobában voltam (fizetni kellett érte), de megérte, plusz a fogadott dokim is ott dolgozik. A következőt is itt fogom szülni, mivel így feleslegesnek tartom a magánt, gondolom nem annyiba kerül,mint kibérelni egy VIP szobát,5 napra....Ja és a kórháznak van kávézója, ahol egyszerűbb ételek is rendelhetők (finom volt)
2016. márc. 2. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!