Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Aki magánkórházban szült az...

Aki magánkórházban szült az hová járt orvoshoz?

Figyelt kérdés

Nőgyógyászom tulajdonképpen nincs, először mindig a kórházba jártam rákszűrésre, épp ahhoz, aki ott volt, más bajom meg nem volt sose. Viszont utáltam odajárni, bunkók voltak, rengeteget kellett várni, akkor is, ha előtte bejelentkeztem, és nem részletezném kikkel együtt kellett ülni a lepattant váróban. Ráadásul a szülészettel egy épületben van az egész, és még tizenévesen elhatároztam, hogy én ide soha nem fogok befeküdni az hétszentség.

Aztán később találtam egy tök jó orvost, aki erre nyugdíjba ment, már magánrendelése sincs.


Azt tudom, hogy mindenképpen Pesten fogok szülni magánban, de nem tudom, hogy orvoshoz hova kellene majd járnom? A TB finanszírozott rendelésre nem szívesen mennék ez biztos. Keressek egy magánorvost itt helyben? És majd a végére járjak a kiválasztott kórházba? (Sajnos nem Pesten lakok.) Ha feljárnék a kórházba Pestre, az alkalmanként útiköltségben kb. 8 ezer forintos plusz lenne. Az gondolom azért elég szépen összejönne a végére. De tök másik orvoshoz járni meg.. Hát nem tudom.


Leírnátok ki hogyan csinálta? Lehet nem olyan nagy szám dolog, de elég sokat gondolkodok ezen.


2014. okt. 6. 11:41
 1/8 anonim ***** válasza:
A legközelebbi nagyvárosban nem tudsz orvost fogadni? Ő tud majd intézni neked a kórházban külön szobát és egyéb extrákat.
2014. okt. 6. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hát ilyenkor az jó ha ahoz a dokihoz jársz akinél szülni fogsz. Én magánba születem (RK) és oda is jártam terhesgondozásra.
2014. okt. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha már magánkórházba szülsz, akkor oda kéne járni terhesgondozásra is.
2014. okt. 6. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az a baj első, hogy a legközelebbi nagyváros az, ahol lakok. Itt nincs fájdalomcsillapítás, a gátvédelemről az a véleményük, hogy "nincs és nem is lesz", évente több, mint kétezren szülnek itt (lehet számolni egy napra hány jut), és van egy privát szülőszoba, ami ha foglalt, akkor függönnyel vagy elválasztva a jajveszékelve szülő cigány asszonyoktól, különszoba, amiből egy van, az lutri, barátnőmet a nővér azért cseszte le, mert véres lett a lepedője, a takarítónénik hiába pörögnek ezerrel, ha AZOK a fajta nők kikenik szarral a budit állandóan és így tovább. Szóval hiába fizetnék ki egy rakás pénzt itt, ugyanabban a nyomi kórházban lennék, ugyanazok között az emberek között, és vagy mindenkinek osztogatnám a pénzt, de szarból, akkor sem lehet várat építeni, vagy tuti, hogy szar lenne. Nem akarok rosszabb körülmények közé menni pár napra sem, mint otthon lennék.


Ha csak szülni megy valaki arra ferde szemmel néznek? Csak mert itt is sokat látom, hogy valaki már félidős és akkor kérdezi, hogy melyik kórházba menjen szülni a magánok közül, tehát akkor valahova máshova járt addig is.

2014. okt. 6. 13:01
 5/8 anonim ***** válasza:
De gondolom, ha ennyire szarok a körülmények, akkor terhesgondozásra sem akarsz ilyen helyre járni?
2014. okt. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ezt írtam, hogy nyilván nem. De a kórházi tb terhesgondozás, meg a magánkórházas 100 kilométerre lévő terhesgondozás mellett még van a harmadik opció is, hogy terhesgondozás magánorvos magán rendelőjében helyben és szülés a magánkórházban ill. az utolsó vizsgálatokra odajárni, amik a szülési csomagban benne vannak.
2014. okt. 6. 18:24
 7/8 anonim ***** válasza:

En ketszer szultem magankorhazban, de mivel Pesten lakom, vegig odajartam terhesgondozasra.

Gondold at, neked hogy erne meg anyagilag. Nincs elottem a tablazat, de kb. 10 alkalommal el kell jonni, azaz plusz 80 ezer, nem keves osszeg.

Annyit irnek meg, hogy a masodik babanal bezart az a magankorhaz, amelybe jartam es at kellett mennem egy masikba a legvegen. Igy csak par alkalommal voltam az uj helyen, mielott szultem volna, de boven eleg volt. Szerencsere sikerult jo orvost valasztanom, a szuleszet mashol volt teljesen, mint ahol a terhesgondozas volt es bevallom oszinten, nem is voltam elotte a szuleszetet megnezni, igy nem is ismertem a szulesznoket, az ottani szemelyzetet. De nem volt gond. Persze, meg lehet nezni elotte, de engem annyira nem erdekelt, tudtam, hogy midern, szep, es ugyis az orvos volt a lenyeg.

Remelem, tudtam segiteni.

2014. okt. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Es annyit irnek meg, hogy azt is lehet valasztani, hogy csak szulni mesz oda terhesgondozas nelkul. Akkor eleg elotte odamenni egy alkalommal megbeszelni a reszleteket es a szerzodest atnezni.
2014. okt. 6. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!