Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyszeri passzív dohányzás...

Egyszeri passzív dohányzás nem árt a magzatnak, ugye?

Figyelt kérdés

Soha nem cigiztem, se a családból, a baráti körből senki.

11 hetes terhes vagyok, és ma voltunk látogatóban egy erős dohányosnál. Amikor megtudta, hogy babát várok, azonnal elnyomta a cigit, ablakot nyitott, a továbbiakban kint gyújtott rá, szóval kedves volt, de a bútorok, a szoba levegője, minden csak úgy ontotta a tömény cigibűzt. Pár órát voltunk csak ott, de a végére rosszullét környékezett, a fejem is megfájdult (mindig is undorodtam a dohányfüsttől).

Nyugtassatok meg, ugye ennyitől nem lesz baja a magzatnak?


2016. márc. 3. 20:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%
Egyszeri alkalomtól nem lesz semmi baja, nyugi.
2016. márc. 3. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
64%

Ez tuti kamu kérdés, vagy nagyon buta vagy.

A normál, városi életed során ezerszer több... ááá, nem is folytatom.

2016. márc. 3. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem lesz semmi baja.
2016. márc. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

Tisztában vagy vele, hogy az utcán sokkal több szart szívsz, mint abban a szobában?

Befejeztem #2 gondolatát.. Ja még valami. Nagyon nagyon buta vagy.

2016. márc. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Nem lesz semmi baja tőle.
2016. márc. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Édesek vagytok, köszönöm.

Csak annyi: első babám lesz, lehet, hogy túlparázok bizonyos dolgokat, de az olyan tömény cigifüst, amitől megfájdul az ember feje, nem hiszem, hogy összehasonlítható a "normál városi" életvitellel. Én legalábbis nem szoktam bezárkózni a garázsba a járó motorú kocsival.

Nem vagyok orvos, csak annyit tudok, hogy a magzatok bizonyos hatásokra sokkal érzékenyebbek, mint mi. Nem tudtam, hogy a dohányfüst is ezek közé tartozik-e. (De még olyat is olvastam, hogy az oxigénhiány se egészséges.)

Megkérdeztem. Kaptam választ. Peace.

2016. márc. 3. 21:07
 7/13 anonim ***** válasza:
40%

Nem, valóban nem hasonlítható össze. A város az sokkal rosszabb..mert azt konstans szívod befele már x éve, a következő 9 hónapban is, és még a hátralévő x évben is. Sokkal rosszabb.


Ez meg nem túlaggódás, hanem egyszerűen csak ostoba vagy.

2016. márc. 3. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Egy: nem szívom, de mindegy.

Kettő: tájékozódni próbáltam, ami sosem szégyen. Nem GYK-n kellett volna, már belátom.

Három: Valaki egyszer megkérdezte itt, hogy vajon belefér-e egy deci bort meginni terhesen, mire épp csak meg nem lincselték. Az az alkoholtartalom meg érzésem szerint elenyésző a füsthöz képest, amit ma letüdőztem, bár, mint írtam, nem vagyok orvos. Egy deci bort meg se érzek, pedig nem vagyok alkesz, ettől meg szédülés, fejfájás, émelygés, köhögés, minden bajom volt.


Mindegy, sokat tanultam a válaszaitokból. Na nem a passzív dohányzásról.

2016. márc. 3. 21:29
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire félsz a következményektől, miért mentél el hozzá?Ha elkezdett fájni a fejed a füstszagtól, miért maradtatok órákig??
2016. márc. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%

A fölösleges stressz jobban árt a babának, amit most egy kis cigifüst miatt csinálsz.

Említetted az oxigénhiányt...hát ennyitől biztos nem lesz oxigénhiánya a babának, az utcán is szívsz ennyi koszt/gázt/füstöt/stb. Vagy te ott nem veszel levegőt?

2016. márc. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!