Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaza van a védőnőnek? Terhess...

Igaza van a védőnőnek? Terhesség alatti hízás a téma.

Figyelt kérdés

Az első terhességem alatt sajnos nagyon sokat híztam annak ellenére, hogy 80 kg-ról indultam 22 kilót, így 102 kilósan végeztem a terhességet, amiből alig ment le valami a szüléssel, és a szoptatás alatt sem sikerült fogynom. Mostanra nagyon-nagyon nehezen (mivel mindig is inkább hízékony alkat voltam és sosem fogytam könnyen) visszafogytam 20 kilót. A második terhesség alatt úgy gondoltam, hogy nagyon szeretnék odafigyelni a súlyomra, és diétázni. Persze nyilván nem fényevésre vagy egyéb drasztikus dologra gondoltam, csak arra, hogy lehetőleg minél kevesebb szénhidrát (egyeztetném az orvossal, hogy mennyi ami még belefér), semmi fehér liszt, semmi édesség, egy kis mozgás, stb.

Ezt mondtam is a védőnőnek, aki lehordott, hogy a terhesség alatt ez tilos,az nem a diéta ideje, egyek annyit amennyit csak akarok, és amit csak akarok, és majd ráérek a kilókkal foglalkozni utána, és baja lesz a magzatnak ha ilyesmit csinálok. Hát nem is tudom... én tudom milyen vért izzadva adtam le ezt a 20 kilót, és semmi kedvem, újrakezdeni.. Persze ha tényleg baja lenne ettől a babámnak, akkor nem érdekel, nem helyezem előtérbe természetesen a saját kilóimat, de nem tudom elhinni, hogy ettől baja lehet a babának. Pont ma láttam egy kifejezetten kigyúrt kismamáról szóló cikket az interneten, ha az ő babája egészséges, meg ott van példának Rubint Réka aki 3 gyereket szült, akkor komolyan veszélyeztetném ennyivel a babámat? Szerintetek?? Igaza van?


2016. márc. 6. 19:51
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
69%

Én is sokat híztam, 21 kg-ot, így most 80 kilogramm vagyok (35. hét). Az orvosom már kb 4 hónapja diétáztatni szeretne, pont úgy, ahogy te is csinálni szeretnéd. Csak sajnos nekem nem megy, én emiatt küzdök a lelkiismeret furdalással. Egyébként makk egészséges vagyok, tökéletes a laboreredményem, és korábban is könnyen lement rólam a felesleg.


Összefoglalva, a védőnőd hülyeségeket beszél. Nekem az orvos kifejezetten ezt javasolta, amit te csinálni szeretnél.

2016. márc. 6. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
24%

Nem hülye a védőnőd! Nem véletlenül ellenőrzik orrba-szájba a ch diétán lévő kismamákat!!!

Keress fel egy dietetikust! Ő fog tudni segíteni!

2016. márc. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:

#9-es vagyok.

Étrendet nem tudok küldeni, mert elsősorban elveket és egymásrahatásokat kell megtanulni átlátni. Illetve személyre szabott a diéta is, kórelőzményt néznek, alkatot, stb.

Én is azt javaslom, hogy keress fel egy magánrendelést, ahol tényleg időt szánnak rád és nem zavarják le a dolgot 10 perc alatt.

2016. márc. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

"Nem véletlenül ellenőrzik orrba-szájba a ch diétán lévő kismamákat!!!"


Fordítva ülsz a lovon. Az országban általában az jut el dietetikushoz és tart Ch diétát, akinek a terheléses cukra kóros. EMIATT kell ellenőrizniük, nem a diéta miatt, hanem a cukorszintet nézik, hogy rendeződött-e. Ugyanis nem megfelelő diéta mellet (HA cukorbeteg az illető) károsodás érheti a magzatot.


Aki orvosi indok nélkül, saját elhatározásból csinálja, azt nem kell ellenőrizgetni.

2016. márc. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

Nem a cukor miatt ellenőriznek, hanem a diéta miatt is!

Ugyanis, ha túl kevés ch-ot viszel be, a szervezeted acetont termel, ami súlyos méreg a babára és a mamára is!

És hogy kinek mi a túl kevés, azt nem tudhatjuk!

Tehát az önálló diéta terhesen veszélyes!

2016. márc. 6. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
De azt nem nézik mindenkinej azokkal a tesztcsíkokkal hogy nincs-e aceton a vizeletében? Nekem anno minden tanácsadáson nézte a védőnő. Rosszul emlékszem?
2016. márc. 6. 21:50
 17/21 anonim ***** válasza:

Én ugyan cukros voltam, de nekem hetente vizsgálták géppel a vizeletem. Plussz otthon kellett néznem tesztcsíkkal minden nap.

Nem azt mondom, hogy ne egyél egészségesen, de diétázni én nem mernék egyeztetés nélkül. Legalább az orvossal beszéld meg!

2016. márc. 6. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Mint írtam kétszer is, ez a tervem :).
2016. márc. 6. 22:01
 19/21 A kérdező kommentje:
Kérem szépen akik mindenkit lepontoztak akik szerint a védőnőmnek nincs igaza azok írjanak véleményt is, mert kíváncsi lennék rá. Szerintetek az a jó ha 20 kilót szedek fel megint??...
2016. márc. 6. 22:12
 20/21 anonim ***** válasza:
Szia! Nem jó a 20kg hízàs. Szerintem àrtani nem àrtasz ha odafigyelsz az étkezésedre. Én is így csinàlom (igaz néha elcsàbulok sajnos).de ha lemondasz az agyoncukrozott,fehérlisztes termékekről akkor màr sokat tettél az egészségedért. Keress rà az IR diétàra ha az ott leírtakat követed (időpont,ételek,)szerintem nem lesz gond. Én 13kg-t híztam előző terhességemnél de 10 le is ment szülés utàn.sajna most +5kg-val kezdtem a a 2.terhességet,eddig 2,5kg jött fel de nekem most szokott csak kezdődni.☺a hàziorvosom màr szólt hogy figyeljek a súlyomra. De az első terhességnél a hàziorvos és a nődoki is mondta hogy 10kg fölé ne menjek. Hàt köszi szépen a tanàcsot. Szóval szerintem ha odafigyelsz nem lesz semmi gond. Amit tanàcsolnék hogy reggelire kerüld a tejet,joghurtot,kefírt( sovány sajt mehet),nem szabad reggel gyümölcsöket sem enni! Ez van az IR diéta szerint és nekem hasznàlt!de olvass utàna.pontosabb és részletesebb leíràsokat talàlsz,recepteket,étrendeket. 160 ch alà ne menj. Sok sikert
2016. márc. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!