Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaza van a védőnőnek? Terhess...

Igaza van a védőnőnek? Terhesség alatti hízás a téma.

Figyelt kérdés

Az első terhességem alatt sajnos nagyon sokat híztam annak ellenére, hogy 80 kg-ról indultam 22 kilót, így 102 kilósan végeztem a terhességet, amiből alig ment le valami a szüléssel, és a szoptatás alatt sem sikerült fogynom. Mostanra nagyon-nagyon nehezen (mivel mindig is inkább hízékony alkat voltam és sosem fogytam könnyen) visszafogytam 20 kilót. A második terhesség alatt úgy gondoltam, hogy nagyon szeretnék odafigyelni a súlyomra, és diétázni. Persze nyilván nem fényevésre vagy egyéb drasztikus dologra gondoltam, csak arra, hogy lehetőleg minél kevesebb szénhidrát (egyeztetném az orvossal, hogy mennyi ami még belefér), semmi fehér liszt, semmi édesség, egy kis mozgás, stb.

Ezt mondtam is a védőnőnek, aki lehordott, hogy a terhesség alatt ez tilos,az nem a diéta ideje, egyek annyit amennyit csak akarok, és amit csak akarok, és majd ráérek a kilókkal foglalkozni utána, és baja lesz a magzatnak ha ilyesmit csinálok. Hát nem is tudom... én tudom milyen vért izzadva adtam le ezt a 20 kilót, és semmi kedvem, újrakezdeni.. Persze ha tényleg baja lenne ettől a babámnak, akkor nem érdekel, nem helyezem előtérbe természetesen a saját kilóimat, de nem tudom elhinni, hogy ettől baja lehet a babának. Pont ma láttam egy kifejezetten kigyúrt kismamáról szóló cikket az interneten, ha az ő babája egészséges, meg ott van példának Rubint Réka aki 3 gyereket szült, akkor komolyan veszélyeztetném ennyivel a babámat? Szerintetek?? Igaza van?


2016. márc. 6. 19:51
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Szerintem nem mondott egyáltalán hülyeséget a védőnőd, mert a cukrosoknak ellenőrzik a cukorszintet, viszont azt sem mondta szerintem, hogy egyél mértéktelenül, és ezek után szerintem nem is tennéd.:) Ha megkívánsz valamit, edd meg. Én így teszek, és mindemellett rengeteg zöldséget, gyümölcsöt eszem, teljes kiőrlésű pékárút, de sima fehér liszteseket is, kismamatornát csinálok, sétálok, kisfiamat emelgetem stb. Szerintem ez így bőven jó, de soha ne éhezz, az arany középút a jó, de ha megkívánsz valamit, edd meg, csak ne egyből 5-öt és ennyi.:)) Boldog babavárást!:)
2016. márc. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!