Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akinek programozott császár...

Akinek programozott császár lesz/volt, írt a doki vérhígítót? Milyen formában (tabletta, inekció? ) és meddig kellett használni?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nekem a 29. héttől kellett a vérhígító, de akkor még nem volt biztos a császár. Más miatt kellett. Clexan injekciót kaptam, illetve adtam be magamnak minden nap. műtét előtti két napban már nem kellett, de én bent feküdtem kórházba. Császár után 6 hétig nyomtam még.
2010. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem programozott cs. van a zárómra írva,de eredetileg nem gondoltuk,hogy az lesz.Túlhordás,meconiumos mvíz és a fájástevékenység hiánya miatt lett ez(nem is tágultam semmit).A műtét után 5 napig adták az injekciót combba.
2010. ápr. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Én "határeset" vagyok, rám lett bízva a döntés, hogy akarom-e a császárt. Mondtam, hogy megpróbálkoznék hüvelyi úton, de ha gond van, legyen műtét. A doki adott egy receptet arra az esetre, ha mütét lesz. Irtózom adttól, hogy nekem kelljen szúrni magam(bár mást már szúrtam, de attól is írtózom).

Most vagyok 36. hét végén, első baba, és mostmár sokmindentől félek, pedig a terhességem eddig szépen zajlott, különösebb problémák, panaszok nélkül, de évekkel ezelőtt már volt mélyvénás trombózisom, és anyámnak is, meg apai nagymamámnak, tehát kétoldalról is örökölhettem a hajlamot.:(

2010. ápr. 2. 17:36
 4/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, nagyon aktuális a kérdésed számomra is! Én ma tudtam meg 100%-ra, hogy programozott császárom lesz. Igaz, csak júniusban, de már most kiderült (szem-probléma miatt).

Ma kaptam a szemésztől papírt, 2 hét múlva megyek vele a fogadott nőgyógyászhoz.

Sajnos nálunk is a családban örökletes a mélyvénás trombózis anyai ágon, nagyi, anyum... nekem a bal lábamon vannak visszerek, trombózisom nem volt. Anyum lábát 1,5 hónapja műtötték, Clexane-t kapott műtét után 1 teljes hónapig! És attól tartok, én is így járok majd a császár előtt/után. És nagyon nem bírom az injekciót :(((

Úgyhogy én is várom a többiek tapasztalatát. Kicsit félve.

2010. ápr. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Nekem ezt írta fel a doki: CLEXANE 4000 NE/0,4 ml (40 mg) injekció előretöltött fecskendőben, 10 db

Ezt találtam:

[link]

2010. ápr. 3. 00:25
 6/11 anonim ***** válasza:
20.37-es vagyok. Ezt a Clexane-t majd szülés előtt 10 napig kell beadnod magadnak vagy esetleg beadatnod? Vagy szülés utánra írta?
2010. ápr. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Abban az esetben kell kapnom - úgy tűnik saját magamnak beadni:( - abban az esetben, ha császár lesz.
2010. ápr. 3. 19:34
 8/11 anonim ***** válasza:

20.37-es vagyok. Köszönöm. Ezek szerint nekem is biztosan lesz majd ilyen, mert nekem programozott császárom lesz. De én valószínű beadatom majd a háziorvos nővérkéjével, én képtelen leszek magamnak beadni :(

Köszönöm az információt.

2010. ápr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez jó ötlet, de nekem nem biztos, hogy lesz ki megcsinálja. Ahogy közeledik a nagy nap, úgy lesznek ennél nagyobb félelmek:).

Jó egészséget Nektek!

2010. ápr. 6. 18:50
 10/11 anonim ***** válasza:

20.37-es vagyok, köszönöm :) Ha Neked is programozott császár lesz, akkor az orvos megkérdezte, hogy altatásban szeretnéd-e vagy érzéstelenítéssel? Én most ezen gondolkozok, hogy melyiket válasszam, mert tőlem az orvos megkérdezte. Van pro és kontra vélemény is, itt az oldalon in, átolvastam már őket.

Nekem sajnos tű-fóbiám van, tehát az 100%, hogy én magamnak nem fogom tudni beadni a Clexane-t. Anyu is mikor kapta a visszér műtét után, hónapokig járt a körzetihez és hétvégén az ügyeletre beadatni. Én még egy sima vérvételnél is rosszul vagyok :(

Te mikorra vagy kiírva? Én június 20 elvileg, de mivel programozott lesz, gondolom 1-2 héttel hamarabb fogok szülni.

2010. ápr. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!