Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esély egy újabb...

Mennyi az esély egy újabb terhességi toxémiára?

Figyelt kérdés
Toxémia szűrés magas kockázat, előző terhesség (más apától!) nagyon súlyos toxémiával a 28. héten fejeződött be. Most kaptam aspirin protectet, nagy dózisú magnéziumot.(anno semmit, senki nem gondolt erre) Van-e valakinek tapasztalata, akinek így sikerült megúsznia másodszorra? Köszönöm előre is.

2016. márc. 13. 14:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Bocsi, megkérdezhetem mi az a toxémia szűrés?

33hétre született a fiam, most tervezük a kistesót, de nem biztos bele merek vágni.

2016. máj. 18. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekelne! Kisfiam 5 éve született 29.héten toxémia miatt. Vasárnap kezdem a tesóval a 30.hetet.
2016. máj. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A Rózsakert medical center lehetőséget nyújt 12. héten kombinált szűrésre, melyhez lehet kérni pluszban a toxémia kockázatának szűrését. Ez vérnyomásmérés+ultrahang+vérvétel. Amennyire profik, annyira drága, 46500 Ft. Nekem ezúttal is magas a kockázat, de aspirin protectet szedek a 15. héttől, és egyenlőre, Istennek hála, nagyon alacsony a vérnyomásom. Plusz vitaminok, és szigorú diéta, 26. hétre összesen 1.5 kg-t híztam.
2016. máj. 18. 11:49
 4/7 anonim ***** válasza:

Köszönöm, jó tudni az ilyet. Mondjuk szerintem nekem alapból nagy a kockázat mert magas maradt a vérnyomásom, de már azt is jó hallani hogy nektek sikerült tovább húzni mint előzőleg, és hogy volt bátorságotok belevágni! ( Már csak attól rossz embernek érzem magam hogy a gondolat megszületett egy kistestvérre)

Megkérdezhetem a diéta alapjait? Ki írta ki?

2016. máj. 18. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a tapasztalatom, hogyha egyszer már nagy baj volt, legközelebb sokkal szigorúbb az orvosi/védőnői kontroll. Diéta nem különös, csak kevés szénhidrát, de valamennyi muszáj, zöldség, gyümölcs, hús. Valahogy az előző trauma miatt nekem az egész terhesség alatt se volt étvágyam semmire és ez most hasznos volt. Ugyanakkor sztem az életmód, táplálkozás kevés, szerintem az Aspirin ment meg minket, ha Isten is megsegít (34. hétig kell szedni). Emelett én vettem otthoni vizelettesztet, mellyel 2-3 naponta ellenőrzöm a fehérjét. nyilván tud más paramétereket is nézni, de ez a legfontosabb. Védőnő havi 1x vagy 2x nem hiszem, hogy elég lenne...(annak idején havonta jártam, ahogy kellett, és már +++ vizelet és 174/125-ös vérnyomásnál derült ki a baj...mert nem éreztem semmit..rá 4 napra született a lányom a maga 890 grammjával úgy, hogy a májam és a vesém már kezdett leállni..)
2016. máj. 19. 09:26
 6/7 anonim ***** válasza:
:(
2016. jún. 1. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

KEdves Kérdező!

MEgkérdezhetem, hogy alakult a második terhességed? Ugyanebben a helyzetben vagyok.

Köszönöm.

2017. dec. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!