Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tobbedik terhessegnel nagyobb...

Tobbedik terhessegnel nagyobb esely van a terhessegi diabeteszre?

Figyelt kérdés

Edesapam cukorbeteg, csaladi kortortenet alapjan en is szamithatok ra a kesobbiekben.

Nekem egyenlore nincs cukrom, az az eddigi ket terhessegem alatt sem volt, de a masodiknal mar jobban figyelt erre a doki es azt mondta, hogyha meg lesz baba, akkor keszuljek fel erre.

Nyilvan azota fiatalabb sem lettem, gondolom ez is kozrejatszik, az elso ket gyermekunket 24-26 evesen vartam, a harmadikat 32 evesen fogom (ha minden igaz).


Nalatok hogy tortent ez cukorbeteg kismamak?

Mar elso terhessegnel elojott a betegseg, vagy csak a tobbediknel?


2013. jan. 30. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is van cukorbeteg a családba mind a két részről és elég erős, de ha nincs semmi gond akkor nem kell aggódni én is szültem 3 gyermeket a harmadikat 33 évesen és nem volt gondom. Hál istennek azóta sem hogy mi lesz később az majd kiderül.
2013. jan. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
37 éves vagyok 4. terhesség 3. gyerek jön most. Az apukám és a dédi cukros bár mindegyik 60 felett lett az, nálam nem volt gond egyáltalán a cukorral 4 az éh gyomori és 4,8 a 120 perces. 34 hkm
2013. jan. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 frászkarikaborsó ***** válasza:
Nekem nincs cukorbeteg a családban, nem vagyok túlsúlyos, nem születtem túl nagy súllyal, anyukám nem volt terhességi cukros (legalábbis nem tud róla), és mégis terhességi cukorbetegségem volt. Ráadásul olyan durva hogy inzulinozni is kellett magam. Szóval nem csak attól függ hogy volt-e a családban cukorbeteg, mert még úgy is kijöhet ha nem :( ha pedig volt, akkor sajnos nagyobb az esélye.
2013. jan. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A minap kérdeztem én is hasonlót. Sajnos érthetetlen módon én az elsővel cukros voltam, ami szülés után rendeződött. Most a 2. babával koraterhesen is vannak rossz eredményeim reggeli után, bár a nap többi része jó. Már mérem a cukrom rendszeresen és diétázok. Lehet most is megúszod, de majd kiderül a cukroterhelésen. Én 32 évesen szültem az elsőt, annyira azért nem késő, ha te meg a 3.-at fogod. nyugi :-) és boldog babavárást!
2013. jan. 30. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!