Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen evett valaki házi...

Terhesen evett valaki házi kolbászt? Többi lent.

Figyelt kérdés
19 hetes uh-n derült ki, hogy több a magzatvizem, mint az átlag. Elküldtek genetikai vizsgálatra, megcsináltattuk a chorionbiopsziát, és TORCH vizsgálatot is kértek. Mindkettő eredményére várni kell még. Házi kolbászt kaptunk, és ettem is belőle, többször is, későn jöttem rá, hogy az csak füstölt, nincs megfőzve. Nagyon aggódok, hogy baja lehet ettől a babának. Van valakinek ezzel kapcsolatos tapasztalata?

2016. márc. 14. 08:22
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
A házi nincs bevizsgálva, én nem parázok túl mindent de házi húst nyersen nem ettem nem mertem volna.
2016. márc. 14. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Regáti ***** válasza:
Terhesen ugyan úgy ettem mindent! Szoptatás alatt viszont semmi olyat ami puffaszt füstölt stb..
2016. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Akár én tettem volna fel a kérdést, pont tegnap kaptunk szüleimtől házi füstölt kolbászt és nem tudom merjek e enni belőle, nekem egy héttel ezelőtt lett meg a toxoplasma tesztem ami negatív lett, még nem estem át rajta, és félek, hogy ha eszek belőle baj lesz, pedig nagyon szeretnék enni. 14 hetes vagyok.
2016. márc. 14. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ha visszaforgathatnám az időt, biztos nem ennék, csak megsütve. Még 1,5 hétig izgulhatok az eredmény miatt.
2016. márc. 14. 09:25
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

A dokim azt mondta, házit soha. És, ha lehet, a felső polcról venni mindent, hátha a drágábbnak nagyobb a húsértéke, persze ez nem biztos, de elvárható.


Nekem is volt túl sok magzatvizem, küldtem magzati echora, rendben volt, küldtek hamarabb cukorterhelésre, tökéletes lett. És a megoldás a sokkal kevesebb ch volt, letettem a kilós szőlőfürtöket a kezemből és 4 hét múlva már átlagos mennyiségű volt a vizem!:) Amúgy, többnyire sosem derül ki, hogy mi volt a sok magzatvíz oka, ezt mondta a szonográfusunk.


1 hetes baba anyukája vagyok már azóta.:)

2016. márc. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
20hetesen nekem is alig több magzatvizet láttak,elküldtek szintén TORCH vizsgálatra,cukorterhelésre előbb,minden eredményem tökéletes lett. Szintén visszább vettem a gyümölcs fogyasztást,előtte még pluszban vedeltem a 100%-os gyümi leveket is és 24hetesen már normális mennyiségű magzatvizem volt. Szülésznő barátnőm mondta,hogy egyszeri több magzatvíz miatt nem kell beparázni,ha mindig kórosan sok,az a probléma.
2016. márc. 14. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

A liszterozis vetelest, halvaszulest, fogyatekossagot okoz.

Liszterozis bakterium a nyers husban, nyers tojasban lehet.

A fustolt kolbasz nyers, ugyhogy fent all a veszely. Kicsi, de megvan.

2016. márc. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Miért lettem lepontozva? Van aki szerint a füstölt hús hőkezelt vagy a házi cuccok minden esetben be vannak vizsgálva? Sült kolbászt sült szalonnát többször ettem.

1-es

2016. márc. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönök minden választ! 1-es: én nem pontoztalak le, mindenki válasza hasznos volt számomra. Izgulok tovább, és remélem, nem lesz baj.
2016. márc. 14. 12:40
 10/12 anonim ***** válasza:
Én most vagyok 22 hetes, múlt héten kérdeztem rá a dokimnál, azt mondta, hogy egyek nyugodtan, ne izguljak rajta.
2016. márc. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!