Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen támogatás járna nekünk?...

Biohazardxxx kérdése:

Milyen támogatás járna nekünk? (aktuális érdekel)

Figyelt kérdés

Párom áldott állapotba került olyanokat kérdeznék akik jártasak abban hogy ma mi jár egy anyukának...


Jelenleg párom 22 éves és egy kocsmában dolgozik heti 3 napot ami reggeltől esti tart de csak nemrég kezdte első munkahelye. érettségije van de szakma nincs.


Én 27 vagyok havi 67000-re vagyok bejelentve és többit borítékba kapom 90000-ig kiegészitve. ledolgozott évek száma kb. 5 ami bevolt jelentve.


Szóval kérlek segítsetek hogy felkészülhessek hogy mégis mennyi pénzre számithatunk amiből tudunk gazdálkodni.



2014. nov. 28. 19:30
 1/9 anonim ***** válasza:
Párod nemrég kezdte de mióta dolgozik?be van jelentve?!
2014. nov. 28. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem rég kezdte,gondolom akkor még nincs 1 éve hogy dolgozna?!Akkor csak GYES+Családi pótlék fog járni,az havonta kb. 38 ezer forint,plusz ha jár gondozásra és meglesz a 4 pecsétje,akkor egyszeri anyasági támogatás a gyermek születése után,az 64 ezer forint.
2014. nov. 28. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
kb 1 hónapja jár dolgozni és be van jelentve....
2014. nov. 28. 19:51
 4/9 anonim ***** válasza:

mivel 1 hónapja dolgozik ezért szülésig nem lesz meg az egy éve ami a gyedhez kell, tehát gyest fog kapni és családi pótlékot.

ha jár terhesgondozásra akkor az egyszeri anyaságit, ami 60E. te fizetésed csak akkor számít ha te mész majd gyedre a kicsivel :)

2014. nov. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
neked jár majd még adókedvezmény, a többit leírták :)
2014. nov. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
szóval 140 ezer lenne a bevételünk kb... és más nem si jár ezeken kivűl... :S
2014. nov. 28. 20:28
 7/9 anonim ***** válasza:
51%

Igazából mit vártál?


Több támogatást tudsz kihozni ha te mész el papíron a kicsivel GYED-re mert neked megvan az egy éved. De így akkor te nem dolgozhatsz bejelentve semmit ez a kikötés. Vagy még sokszor látom azt hogy a drága nagymamának átadják a gyámságot ő marad otthon a picivel a szülei meg dolgoznak így van egy ingyenes bébicsősz is, bár ez csak akkor működik ha egy háztartásban éltek a nagyikával.


Amúgy meg az a 38750 forint is több mint a semmi.

2014. nov. 29. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne felejtsük el, hogy a baba 6 hónapos koráig csak az anyuka maradhat GYED-en otthon. 6 hónapos korától apuka, nagymama... Te havonta 10000 ft gyermek utáni adókedvezményt tudsz igénybe venni. Létezik a magzati adókedvezmény is, amit akkor vehettek igénybe ha a párod már betöltötte a 91.napot a terhességében, ekkor kérni kell erről egy papírt a nőgyógyászától. Ezt mondjuk te vagy ő, vagy megosztva igénybe tudjátok venni, a munkáltatónak kell leadni akinek a könyvelője vagy bérszámfejtője intézi, kérdezz utána pontosabban. Nem ítélkezésből, de a párod dolgozhatott volna még pár hónapot, így ne számítsatok sokra, és ne a kormányra haragudjatok, mert nem az ő dolga eltartani benneteket.
2014. nov. 29. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem haragszom kormányra én csak szimplán kérdeztem hogy mi jár és nem is várom hogy eltatrsanak, az az én dolgom.
2014. nov. 29. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!