Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen anyagai lehetőséget...

Milyen anyagai lehetőséget tudnék igénybe venni? Nincs semmilyen járulék amit igénybe vehetek, dolgozhatok?

Figyelt kérdés

21 hetes kismama vagyok és 20 éves, munka viszonyom nincs. Az iskolát ott hagytam egy hónapja (érettségim van szakmán voltam)


A párom is tanul most fog végezni, de neki sincs keresete.

A nagymamámnál élünk, a párom családi pótlékját leadjuk hogyy "ezzel szállunk be ". De nem marad sziinte semmipénzünk.

Nem vagyok jogosult semmilyen pénzre mert nincs munkaviszonyom , nem vagyok 365 napja regisztrált munkanélküli. Ugye táppénz se jár. Ilyenkor mit lehet tenni?


Dolgozhatok?


Oda is elmegyek csak legalább vmiből félre tudnánk tenni egy kicsit míg a párom el nem kezd dolgozni..



2015. febr. 19. 10:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
76%
Dolgozhatnál,ha nem indokolja semmi az ellenkezőjét,csak az a gond,hogy terhesen senki sem fog alkalmazni.
2015. febr. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
76%
Terhesen nem fognak felvenni sehova.
2015. febr. 19. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Dolgozni dolgozhatsz ha felvesz valaki 21 hetes terhesen-nem fog.
2015. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
54%
Gratulálok...
2015. febr. 19. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Hát sajnos dolgozni nem vesznek fel, sajnálom. csak a nagymamára számíthatok talán valami segélyre, de az is igen minimális összeg.
2015. febr. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
76%

Terheseket nem alkalmaznak, így a munka kilőve.

Szülés után alanyi jogon jár a GYES, összege kb. 25000Ft.

Illetve a családi pótlék 12.200Ft.

Ha pedig megvan a kiskönyvben az orvosi pecsétek száma, akkor az egyszeri anyasági támogatás.

Ennyi jár neked.

2015. febr. 19. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elhiszem hogy nem alkalmaznak, de jobbnak láttam feltenni a kérdést.

Nem magam miatt a kicsi érdekében, szeretném ha jobb lenne számára..

A gratulációt, túlzottnak érzem..

Nem tudom neki milyen tökéletes háttere van. Lehet hogy a kezdet nehéz de remélhetőleg helyre jön, a szüleim is támogatnak a párom szülei is.

4 éve vagyunk együtt.

nem felelőtlenségből döntöttünk így.

Köszönöm hogy megtudtam milyen lehetőségek vannak.

2015. febr. 19. 12:31
 8/15 anonim ***** válasza:
76%

"Nem tudom neki milyen tökéletes háttere van. Lehet hogy a kezdet nehéz de remélhetőleg helyre jön, a szüleim is támogatnak a párom szülei is.

4 éve vagyunk együtt.

nem felelőtlenségből döntöttünk így."


Reméljük ennél kicsit jobb helyzetben van a gratuláló válaszoló...

Nem rosszindulatból írom, de 4 év és akármilyen jó párkapcsolat még nem elég, és felelőtlenek vagytok valóban, ennél kicsit többre van szükség, anyagilag is. Nem irigyellek titeket, nagyon nehéz lesz innen a kettőre jutnotok babával...

2015. febr. 19. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Eddig is mindenki megoldotta, ezután is.

Ha a család támogat úgy könnyebb a helyzet. De én azt mondom, hogy ha mindenki arra várna, hogy mindene meglegyen akkor nem születnének gyerekek.

Használd ki ezeket a lehetőségeket, jól osszátok be a pénzt.

Kellemes babavárást.

2015. febr. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
23%
szerintem menj be a polg. mesteri hivatalba és ott érdeklődj a segélyekről lehet hogy tudnának segíteni !
2015. febr. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!