Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 25 hetesen tényleg borzasztóan...

25 hetesen tényleg borzasztóan sok a 9,5 kiló hízás?

Figyelt kérdés
Ma voltam a védőnőnél. Alapból hízásra hajlamos vagyok.A babavárás első 12 hetét végig hánytam. Nem is híztam addig csak 2kilót.Most annyival eszem többet mit előtte h reggelizek. Most 4 hét alatt híztam 3,5 kilót.Tudom h az nem kevés. Édességet nem eszek, ellenben rengeteg zöldséget és gyümölcsöt. Látványosan nem híztam sehová csak pocakra, de oda sokat (10cm-t 4 hét alatt).A régi farmeromból derék átalakítással csináltam kismamanacit. Olyan rosszul esett amikor a védőnő kétségbe vonta azt h a gyümölcstől ne mondjam már h ennyit lehet hízni. 57kgval kezdtem most vagyok 66,5. Tanácsra és tapasztalatra lenne leginkább szükségem!

2016. márc. 16. 13:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

25 hetesen + 5 kg-nál tartottam, majd a végére 12 lett (ebből csak a baba 4 kg felett volt), ráadásul nem émelyegtem vagy voltam rosszul soha, szóval végig jó étvággyal ettem.

Egyéb eredmények rendben vannak? Cukorterhelés? Vizesedés?

2016. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hány centi vagy? A hányás mellett is hiztál? Fura,de szerintem jobb,mintha elfogytál volna. Én sokkal többel kezdtem első gyereknél,86-al.Első 12hétben 77 lettem,étvágytalan voltam,de semmi hányás,hányinger.Szülni 87-el mentem,haza 80-al jöttem,ergo fogytam terhesen végülis.

Most 84 vagyok,voltam 2 hete,most vagyok 10 hetes és már most nagy a hasam.Nődoki is töltögette ki a rizikó besorolást,túlsúly stb,hát moondom akad.Mondta ez nem sok,semmi gond nincs.

2016. márc. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nagyon sovány voltál és hozzá még magas is,akkor nem sok.nekem kisfiamnál 6,5 kiló jött fel a 25.hétig,és 14kgval zártam,szülés után lement rögtön 10kiló. Most 21 hetes vagyok eddig plusz 1 kilónál járok,de az első 13 hétben csak fogytam.
2016. márc. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
165 centi vagyok. a hányás mellett(12.hétig)csak 1 kilót híztam. Ismerem is saját magam h hízásra hajlamos vagyok, én ezt nem is vitatom. Azt az 57kilót is nehezen tudtam tartani előtte. Mondhatom azt,h nagyon kevés evéssel.
2016. márc. 16. 13:20
 5/13 A kérdező kommentje:
Jah a cukor és az összes véreredményem teljesen OK!
2016. márc. 16. 13:22
 6/13 anonim ***** válasza:

Pedig a gyümölcstől lehet, ha mellette rendesen eszel!


Én 8 kg-t híztam a 28. hétig, úgy leteremtett a védőnő, mint az állat. Én akkor ezen nagyon megsértődtem, de aztán mondta, hogy ne haragudjak rá, de úgy félt engem, hogy a térdem majd nem bírja el a súlyt. Már ezt is nehezen bírta.:/


Végül, összeszedtem magam egy nagy sírás után és letettem a töménytelen mennyiségű gyümölcsöt a kezemből (azoktól híztam el, amúgy nem nasiztam), és ez bevált. A végére 12 kg-t híztam, 158 cm, 50kg-ról.


Most, szülés után egy héttel már alig van hasam (kb. puffadásnak néz ki), és a térdemet se terhelem annyira már, amit meg is hálál! Én is csak hasra híztam egyébként, a lábaim, karom, hátam ugyanolyan, mint volt. Nem vizesedtem.

2016. márc. 16. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Volt amikor az elején ugrott fel sok aztán a végén meg alig meg fordítva stb ,de a +14-nél megállt mind3nál. Mondjuk magas vagyok és a sovány kategóriába esek így se a doki se a védőnő nem tett megjegyzést,inkább biztattak
2016. márc. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Háát.

Én ugyanannyiról indultam mint te, és a 25. hétre 5 kiló volt a plusz. Az akkori orvosom azt mondta legyek észnél, mert általában amit a 25. hétig felszedek, annak a duplája fog feljönni a végéig.

Esetemben így is lett, 39+4 napra szültem, 67 kiló voltam aznap.

2016. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Azért sok, szerintem is.

Vizesedni biztos nem vizesedsz?

Mert jó hirtelen híztál azért ennyit. Egyél almát, az hajtja a vizet, ártani nem árt akkor sem, ha nem vagy vizes.

Én 21.hétben vagyok, és egy kilót híztam.Én is hízásra hajlamos vagyok, és ezért nagyon vigyázok.Reggelizem, de nem édeset, tízóraira megeszem egy gyümit, ebédre meg levest, utána ha hús van, akkor köretnek vagy párolt zöldséget, vagy frisset vegyesen, uzsi egy ivósjoghurt, de van hogy bűnözöm egy csokival, vacsim mindig nagyon lightos, mert én ha bevacsizok tudom, attól hízom.Pl kaukázusi kefír teljes kiőrlésű kiflivel, valamilyen öntetes saláta, de van, hogy eszem persze rendes vacsit pl pizza, melegszendvics, de akkor utána pár napig odafigyelek megint a lightos vacsi betartására.Nem éhezem, nem fogyózom, de az már régi felfogás a védőnőm szerint is, h kettő helyett kell enni.

Minden rendben a terhességemmel, a babám megfelelően fejlődik, nem tervezek többet hízni szülésig, mint kb 6 kiló.Aztán majd kiderül....

2016. márc. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
25 hetesen 9 kg-nál tartottam, most 36 hetesen 13 kg jött fel eddig.
2016. márc. 16. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!