Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha elhal a baba, mikor veszik ki?

Ha elhal a baba, mikor veszik ki?

Figyelt kérdés

9 hetes vagyok, ma voltam UH-n,kiderült,hogy már majdnem 2 hete elhalt a baba. Nem véreztem, se semmi, csak egy nap nagyon fájt a hasam.

Azt mondta, az orvosom, hogy még várunk. De nem értem. Most akkor, mire kell várni? Nem veszik ki rögtön? Ilyen korán még nem kell felvágni, csak hüvelyi úton veszik ki, nem? Azt megcsinálják, még aznap hazamehetek, nem kell bennmaradni tudtommal.

Miért kell várni?



2016. márc. 16. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Vártunk mi is a dokimmal, éppen 9 hetesen. A dokim nekem azt mondta, hogy szerinte ki fog magától lökődni még a héten, de ha nem, akkor majd abortálni kell. Másnap távozott az embrió és a petezsák, utána nap már be volt záródva a méhem, vérzés és görcs volt.


A dokit nem kérdezted, miért kell várni? Egyébként igen, ilyenkor még nem "felvágnak" (amúgy később sem feltétlenül), hanem abortuszod lesz.

2016. márc. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Arra kell várni,hogy beindul-e magától a vetélés,mert az a jobbik eset.

Ha ki kell venni,akkor tágítanak előtte,amitől sérülHET a méh záróizma és később vetélésekhez vezethet(nem gyakori,de sajnos van rá példa,ezért "veszélyes" a sima abortusz is)

2016. márc. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnalom.

Nekem a 12. Heten derult ki, hogy mar majdnem 3 hete elhalt. Varni lehetett volna, de en nem igazan akartam, ket napot adtam a dolognak, hogy hatha beindul maganak, de be is jelentkeztem a mutetre. Igazabol az orvos sem eroltette, tekintve hogy 3 hetig nem indult meg a veteles.

Igy igazabol az orvosodttol fugg, hogy meddig varakoztat.

Nyilvan vissza kell menned. Mit mondott, mikor? Egy het?akkor is megvizsgal majd, ha addig nem tortenik semmi es akkor mar mlbiztosan mondani fogja a mutetet, ha nem, akkor kerdezz ra.


Viszont felvagni emiatt nem fognak sem most, sem kesobb. A 12. hetig altatasban, muteti uton tortenik a dolog, ettol nagyobb terhessegnel meg kell szulni a magzatot.

2016. márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!