Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Oxigénhiányt csak akkor...

Oxigénhiányt csak akkor "veszik észre"ha már megszületett a baba?

Figyelt kérdés
Most néztem az rtl-en a fókuszt,és abba volt valakinek,szülés után derült ki hogy oxigénhiányos az egyik baba.(ikrek)És 15éves,de 8éves-nek néz ki,mármint fejlődésben,meg kinézetre is látni hogy "beteg".A sírás egyből elkapott,hogy létezik ilyen??Hogy terhesség alatt nem lehet ezt észrevenni,csak szülés után?Egyáltalán mitől léphet fel oxigénhiány?Anniyra felzaklatott,hogy tiszta ideg vagyok,nehogy az én babámnál is ilyen legyen,és szülés után derüljön ki,és "fogyatékos"legyen amiatt,mert hát az lesz ha fellépne ez...:(Jajj....pedig direkt még véletlenülse szoktam "rémtörténeteket"olvasni,mivel tudom hogy amúgyis érzékeny vagyok ezekre,pláne terhesen..és erre tök véletlen néztem most ezt...:( Sokszor fordul elő ilyen eset?Ez az oxigénhiány?Úgy félek...:S Ráadásul első baba (32h)
2010. jún. 19. 19:33
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
ja és rögtön kiderülne ha megszületik ha oxigénhiánya van?Vagy majd csak pár hónap mulva?
2010. jún. 19. 19:35
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Oxigénhiányos állapot nem csak szülés közben alakulhat ki. A kisfiúnak agyvérzése volt, ha jól figyeltem.

Nem szabad ilyenekre gondolnod, szép egészséges babád születik majd pár hét múlva!

Az, hogy születés után "látszódik-e " valami, nagymértékben függ a sérülés súlyosságától.

2010. jún. 19. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
köszönöm.Azt nem hallottam hogy agyvérzése is volt lehet,mert csak "félfüllel-szemmel"néztem.Remélem minden rendben lesz..:S
2010. jún. 19. 19:48
 4/13 anonim ***** válasza:
Az oxigén hiány egy szülési szövődmény, amit nem igazán lehet előre látni. Általában elhúzódó szüléskor léphet fel, illetve a köldökzsinór is beszorulhat stb. Rémtörténeteket tényleg nem érdemes olvasni, de a a mai orvos tudomány mellett is veszélyes üzemnek számít a szülés, ahol előre semmire sincs garancia. Az oxigén hiány következményei is igen széles skálán mozognak. A túlzottan laza vagy feszes izomzat is pl. egy lehetséges következmény. Egy oxigén hiánnyal született baba esetén sem lehet előre tudni, hogy lesz-e maradandó károsodása a babának. A kicsik agya még bámulatos módon képes regenerálódni, ezért sokszor nem is marad semmi maradandó következmény.
2010. jún. 19. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék neked egy "megnyugtató" választ irni.

Először is, az kisfiú(Ákos) agyvérzést kapott, szülés közben.


Nekem elég problémás terhességem volt, inditani kellett a szülést, mert nagyon rossz-ugynevezett non-reactiv- eredményt produkáltunk.

Szülés közben a kislányom nem tudott kijönni és addig mocorgott a hasamba, hogy elfordult.

Mikor nagy nehezen megszületett nyakán hurkosan tekeredve volt a köldökzsinór III. fokú hypoxiás állapotban volt, nem volt légzése sem már, mikor kibújt(apgar 2/3/3-).


Viszont!!! rengeteg gyógytorna meghozta az eredményét, most 15 hónapos, már tud!! járni, és beszél is.

Sok volt a lemaradásunk,de olyan profik a fejlesztők, hogy 12-18 hós korra behozzák a lemaradást azok is, akikről születéskor lemondanak :-(


Szóval ettől ne félj, ha esetleg kisfokú oxigén hiánya is lesz, észre sem fogjátok venni.

De ilyenen ne is gondolkozz, mert veletek minden rendben lesz!!!

2010. jún. 19. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem voltak gondok az NST-vel így igen gyakran küldött az orvosom keringés vizsgálatra is utána vagy megnézte a magzatvizet. Ha zavaros a magzatvíz akkor az oxigénhiányra utal persze nem a legrosszabbra kell gondolni. Nekem is zavaros volt a magzatvíz és azért indították meg a szűlést, és minden rendben ment a kisfiam szerncsére egészségesen jött a világra.

Viszont az orvos szakértelmétől és lelkiismeretességétől sokminden függ.

A rémtörténeteket meg én úgy kezeltem ,hogy jó van ilyen is, de ezek a ritkább esetek miért történne velem meg?

2010. jún. 19. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtató válaszokat:)Örülök hogy a kislányod jól van,és sikerült behoznia a lemaradást:)NST-re nálunk a 34.héttől kell menni,aminek én örülök,legalább már onnantól hetente nézik.Direkt nem szoktam ilyeneket olvasni,de ez is véletlen volt..:S Én is úgyvagyok vele,hogy miért pont velünk kéne megtörténnie...nem fog..stb,próbálok pozitívan gondolkozni,de ahogy egyre közelebb a szülés,annál inkább félek,és előjönnek minden féle hülye gondolatok sajnos...:S
2010. jún. 19. 20:00
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Ne aggódj kedves kérdező! Én 24éve születtem császárral és oxigénhiánnyal. Zárójelentésemben nem volt semmi róla. Kicsit később tanultam meg beszélni,járni, állitólag diszlexiás voltam/vagyok de már rendben van minden.Érettségiztem,technikusi papirt szereztem és egyetemre is jártam.Baba születése miatt hagytam ott a nappalit.
2010. jún. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Tenyleg csodalatosak a kisbabak.Ismerosomnek a kisbabaja szinte fekete szinu volt amikor megszuletettApgar 1 vagy 2 volt.erre mar nem emlekszem.{Persze ez orvosi hiba volt,nem volt fogadott orvosa,senki nem foglalkozott vele}Ma a kislanya 4 eves es teljesen egeszseges,fejlesztesre sem kellett vinnie soha.
2010. jún. 20. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én drága kisfiam is ox.hiányosan született.A szülésem elhúzódott ez okozta.Most 14 hónapos,semmi baja (remélem nem is lesz!)7,5 hónapos kora óta jár!Csupán gyógytornára kellett járnunk,mert feszes volt,egyéb fejlesztésre nem volt szükség.

Ne gondolj ilyenekre,minden rendben lesz!

2010. jún. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!