Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ovulációs tesztet a ciklus...

Ovulációs tesztet a ciklus kb. hanyadik napján érdemes elkezdeni használni?

Figyelt kérdés

Átlagosan 29 naposak a ciklusaim. De volt már 28-30-31 napos is.

Pár hónapja kezdtünk bele férjemmel a baba projektbe.

Nyáron hagytam abba a fogamzásgátló szedésér, és azóta minden hónapban megjön a menstruációm, nem volt kimaradás.

Nem használtam még ovulációs tesztet.

Néztem a Rossamnnban Facelle ovulációs tesztet (5 db-os) esetleg erről még vélemények tapasztalatok?


2016. márc. 16. 17:30
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg ciklushossz-14-5, tehát olyan 10. nap körül érdemes kezdeni. Vaterán van one step ovu teszt, kb. 50 Ft-ra jön ki darabja, azzal lehet kísérletezni. Nekem 29 napos ciklussal 18-19. nap volt ovum, szóval lehet az 5 darab kevés lesz, ez a másik olcsó és szerintem jó. Itt az eredmény a pihenőszékben :)
2016. márc. 16. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ha 5 darab teszted van es ilyenek a ciklusaid, akkor en 12-13. napnal hamarabb nem kezdenem el, mert lehet, hogy ell elfogyna peteeres elott.

Nekem fixen 28 napos a ciklusom, de a lutealis fazisom csak 13 nap. A 15. napon szokott pozitiv lenni az ovutesztem.

Ha neked 14 napos a lutealisod, akkor valoszinuleg a 15. napon szamithatsz te is pozitivra.erdemes ugy tartalekolni vele, hogy a pozitiv nap utan is tudj meg egyet tesztelni, vagyis a pozitiv utani elso negativt is lasd.

2016. márc. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

egyébként a vaterán 30 db teszt 1700 ft körül van..én azt vásároltam és kb. ciklus 10. napján már mindig el kezdtem tesztelni, így nyilván kevésbé spóroltam vele mint a patikai 2000-3000 Ft-os 5 dbos kiszerelésekkel..

de amúgy ciklus kb 12. napján ráérsz elkezdeni.

2016. márc. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!