Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit jelent az, hogy másodlagos...

Mit jelent az, hogy másodlagos szikhólyag? Azt jelenti, hogy fejlettebb, mint ha "sima" szikhólyag látszana?

Figyelt kérdés
Aggódom nagyon, mert kereken 6hetesen mentem uhra és 5 hetesnek felel meg a petetzsak mérete. De most vettem észre a másodlagos szót a leleten. Tudnátok valami megnyugtatót írni? Mindenhol azt olvasom, hogy az elsődlegesből fűződik le, de nem értem ezt!

2016. márc. 18. 17:55
 1/3 mandiga ***** válasza:

Szia.


Ne aggódj, szerintem nincs semmi gond. :)


Ezt találtam a neten:


5. hét:

Ekkor az embriópajzs, amelyből később a baba kifejlődik, már 0,1 mm nagyságú. Az ultrahangos vizsgálaton már látható a petezsák, benne a primitív csík, amely már a baba testének kezdeménye. Most alakul ki a szívcső, az emberi szív kezdeménye is, de ekkor még nem pulzál. Megkezdődik az érrendszer és az emésztőrendszer differenciálódása, fejlődése. Megjelenik a másodlagos szikhólyag, ami az elsődleges szikhólyagból fűződik le. A hét végére az embrió már 2 mm-esre nő, három csíralemezből áll, és elkezd saját vérsejteket termelni.

2016. márc. 18. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a fáradtságot 😊 ezt én úgy értelmezem, hogy igen, akkor magasabb a fejlettsége. Szóval az, hogy másodlagos szikholyag biztosan jót jelent!
2016. márc. 18. 20:48
 3/3 mandiga ***** válasza:
Biztos,hogy jó jelent, és nncs semmi baj. :)
2016. márc. 19. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!