Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tudnátok Budapesten nem túl...

Tudnátok Budapesten nem túl drága nőgyógyászt ajánlani?

Figyelt kérdés

Jelenleg Dulka Tiborhoz járok, emberileg nincs vele bajom, mindig végig hallgat, minden kérdésemre válaszol, minden beutalót megír, ha nem érem el telefonon visszahív. Viszont két problémám van vele, az egyik, hogy a felesleges, nem kötelező fizető vizsgálatokra is beutal, legutóbb a kombinált vérvételre, amivel állítása szerint 90%-os valószínűséggel megmondható, hogy down-szindrómás lesz-e a gyerek, de az uh-n 85 %-os valószínűséggel megállapította, hogy minden rendben van. Akkor nem értem miért kell az a plusz 5 %. Ezen felül kicsit lesokkolódtam, amikor közölte, hogy a tiszteletdíja 120ezer forint, na most ennyit nem tudok költeni a szülésre. Első babám lesz, először szakrendelésen voltam, de nagyon lekezelően, megalázóan bántak velem, ezért mentem magánhoz. És sok rosszat hallottam ügyeletesnél való szülésről, ezért szeretnék inkább egy fogadott orvost, ha a mai világban létezik olcsóbb tarifájú doki!

Aki az sztk-s mellett érvelne mégis, annak mondom, hogy nem fogadnak akárhol, a körzetemben sem, mert nincs bejelentett bp-i lakcímem :(

Köszönöm előre is a válaszokat! 14 hetes kismama.



#nőgyógyász budapesten
2016. márc. 20. 11:03
 1/1 anonim ***** válasza:

Eléggé patthelyzet, amit szeretnél.:/


1. a kombinált teszt nem "megmondja", hanem arányszámot ad.

2. az uh a genetikain a betegségek 2/3-át szűri csak ki, lássuk be, a maradék 1/3 iszonyatosan sok.

3. nem csak a Down-szindrómát nézik, hanem két másikat is

4. az orvosok általában a terhesgondozás alkalmi díját szorozzák fel 10-zel, az lesz a díjuk. kérhetsz róla egészségpénztári számlát, ha tud adni (én olyat kerestem, aki tud és kértem) vagy mehetsz ügyeletes orvoshoz is szülni, azzal sincs baj (de te írod, hogy sok rosszat hallottál és nem akarod)

5. nálunk az sztk-ban fogadnak, ha nincs ide lakcímed (v. kerület), és tudok ajánlani egy jó orvost is, ingyen: Czikmántory Péter, de ő is hisz az orvostudományban, hiszen orvos, így beutalt volna kombinált tesztre téged ugyanúgy.


Olyan orvost nem tudok, aki olcsón dolgozik és nem is akarja a terhesgondozásodat pontosan végezni, és nem hisz a vizsgálatokban. Remélem, hogy nincs is ilyen doki egészen Törökországig.:)

2016. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!