Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Április végén/május elején...

Április végén/május elején milyen ruha kell a babának, amiben hazahozom majd a kórházból?

Figyelt kérdés
Még ilyenkor se meleg, se hideg nincsen. Most szeretném a kórházi csomagot összeállítani, de ebben elég tanácstalan vagyok.

2016. márc. 21. 07:30
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

Én hosszú bodyt, plüss (melegebb) rugdalozó plüss bundazsákot készítettem neki, a hordozónak van lábzsákja esetleg takarót teszek bele, ha olyan lesz az idő. a kocsiban meleg lesz.



Április közepén születik.


A végén vagy május elején még jobb idő várható..

2016. márc. 21. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
2 szettet raktam össze otthon... hidegebb és melegebb időre. Ápr elején született a lányom. Délelőtt kinyitottam az ablakot, szép meleg idő volt így telefon a férjemnek,hogy melyik pakkot hozza be. A másik 2 gyereknél is így csináltuk,hogy össze voltak készítve különböző időre aztán amikor értünk jött azt hozta ami az épp aktuális időjáráshoz jó volt
2016. márc. 21. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hosszúujjú body, hosszú rugdalózó, sapka és egy takaró.

Május közepén született a lányom, akkoriban egymást váltották a 15 és a 25 fokos napok, így eléggé kiszámíthatatlan volt az időjárás. A takaró volt az opció, hogy vagy rátesszük, vagy nem. Főleg, ha szél van.


Végül nem kellett a takaró, mert 25 fokos, szélcsendes, ragyogó napsütéses időben hoztuk haza.

De az április is simán lehet ilyen, főleg, ahogy a mostani tavasz kezdetét elnézem. Egy könnyű, de meleg polártakaróval operáljatok (ikeában lehet venni ilyet). Úgyis hordozóban lesz, az a hátát melegíti, csak előről kell rá esetleges plusz.


Vékony sapka több okból is kell: a relatív nagy fej könnyen ad le sok hőt, nincs haja még, ami szigeteljen és néhány naposan még elég rossz a hőháztartás szabályozása, tehát gyorsan ki tud hűlni vagy túl tud melegedni.

Általános szabály: babáknál a testhőmérsékletet soha nem végtag tapogatásával nézzük, hanem a nyakszirtet kell megtapintani. A kezük mindig hidegebb, így könnyű túlöltöztetni őket.

2016. márc. 21. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Pedig bármilyen idő lehet. Április 25-én volt az esküvőm és kifejezetten meleg volt, vagy 20-25 fok. Azt követő héten 10 és eső..

Szeptember végén szültem én is készítettem mindenfélét, végül 20 fok volt, az már október eleje volt pedig. A nyerő egy hosszú ujjú body volt és egy plüssrugi, vékony pléd. Volt még kardigán is meg mit tudom én mi kikészítve de az orvos öltözteti nálunk a babákat amikor megyünk haza így azon nem kellett agyalni végül mit adok rá.

2016. márc. 21. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Volt olyan év, amikor április első hetében a wellnessfürdő kinti részén fürdőruhában sétálgattunk.

Nem a hónap, hanem az aktuális időjárástól függ.

Augusztusi a lányom, amikor őt hazahoztuk, rosszabb idő volt, mint itt pár napja.


Réteges ruházattal, több takaróval készülj és majd megkérdezheted a csecsemőst, hogy szerinte mennyit adj rá, én is így tettem.

2016. márc. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én is akkor szülök :) Én egy hosszú ujjú body - ujjatlan plüss rugdalózó - plüss kardigán - sapka kombinációra gondoltam... De ahogy titeket olvaslak, lehet, hogy kevés lesz? Viszont a kocsiban meleg lesz...
2016. márc. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4: nekem meg április 27-én, és szakadt a hó :)

Kérdező, akár 30 fokos különbség is lehet a várható hőmérsékletben, pont úgy lehet pár fokos mínusz, mint 25-26 fok...

2016. márc. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :) Készítettem végül egy melegebb időre való csomagot, meg egy hűvösebb időre valót is.


Jó volt, hogy leírtátok Ti milyen időben mit adtatok/adnátok rá.

2016. márc. 24. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!