Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan kell szülész orvost...

Kurali Alexandra kérdése:

Hogyan kell szülész orvost választani?

Figyelt kérdés

Mindenkitől azt hallom, hogy orvost érdemes választani terhesség idején. De közben sokszor hallom azt is, hogy a választott orvos pont a szülésnél ment el nyaralni.


Feltétlenül szükséges orvost (gondolom, itt a szülészre gondolnak) választani, vagy szülés előtt 1-2 hónappal elég konzultálni egy szülésszel, hogy hajlandó lenne-e a szülést levezényelni?


Akik választottak orvost, azok hogy csinálták: bementek egy-két doki rendelésére, és amelyik a legszimpatikusabb volt, azt megkérdezték, szülhetnek-e nála?


Ilyenkor miképpen,mennyit kell fizetni a fogadott orvosnak?



2016. márc. 21. 16:46
 1/8 anonim ***** válasza:
47%

ha alapvetően rendben zajlik a terhesség, akkor nem kell fogadott orvos. Ha beültetett, akkor bizonyára van. Ha valami gondotok van/lesz akkor bizonyára kell, amúgy nem sok értelme.

Szüléskor meg a műszakos személyzet néha rád néz, és a szülész meg foglalkozik veled kb 20 percet.

Ha valami gond van, lesz ott, aki tudja kezelni.

2016. márc. 21. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Érdemes, akkor, ha már volt vetélés, koraszülés, császár...szóval komplikációk a családban (előzmények), vagy nagy a császár valószínűsége (pl. sokdioptriás szemüveg, veszélyeztetett terhesség..stb)


Amúgy igen, ez gyakori, hogy a busásan fizetett doki nyaralni / telelni megy azon a pénzen, amit épp azért fizet a kismama, hogy ellássa...


Szóval nem feltétlen érdemes orvost választani. Marad a szülésznő fogadás, de mi van akkor, ha végül megcsászároznak mégis, akkor meg a szülésznőnek nincs sok haszna...



Ha nem bízol az ügyeletes dokikban, akkor érdemes szülészt választani, de ahogy írod, elegendő mondjuk szülés előtt másfél-két hónappal megfogadni, persze lehet, hogy már addigra "betelik a doki naptárja". Mert amúgy elég sokba kerülne folyton fizetni minden terhestanácsadásért plusz a szülés még ennek kb. 10-szerese!


Ez a szimpátia útján történő választás logikus, jó!

2016. márc. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Terhességem felénél más megyébe költöztünk.Addig a körzeti nógyógyhoz jártam.Az új városba felhivtam két nőgyógyot akik nemtudtak vállalni.Igy itt is a körzetihez jártam.Nagyon megvoltam elégedve vele pedig nem volt problémamentes a terhességem.Magas vérnyomás,toxémia.38hetesen beutalt a klinikára ott ügyeletesnél szültem.Teljesen elkényeztettek.Egy percig sem hagytak magamra.Igaz akkor csak én voltam a szülőszobán.Most tervezzük a másodikat sajnos a fiam egy olyan genetikai rendellenességgel született amit még terhesség alatt nemtudtak 4éve kimutatni de tavaly óta már van rá genetikai szürés.Most gondolkodom h. fogadjak e orvost vagy sem.Ha nem lett volna ilyen gond akkor nem fogadnék most sem.(Bocsi kicsit hosszu lett).
2016. márc. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Sajnos nálunk Esztergomban a Vaszary Kolos Kórházba nagyon le kezelőek az orvosok és hiába mész időpontra akkor is órákat vársz mire be jutsz a rendelőbe, és ez miatt szeretnék csak orvost fogadni.

21 éves kismama vagyok persze tudom mindenki fél a szüléstől de valahogyan én kimondottan,és félek hogy hagynak szenvedni majd ahogyan az anyukámat is. Anyukám túl hordta a kis húgomat és így is reggel fél 8 kor burkot repesztettek nála,és 23:45 re született meg Jázmin és azt sem vették eszre az orvosok hogy a nyakára,lábára van tekeredve a köldökzsinór.

ezeket szeretném én el kerülni csak nem tudom hogy érdemes e lenne fogadni orvost.

2016. márc. 21. 17:12
 5/8 anonim ***** válasza:

Barátnőmnek csak szülésznője volt, elégedett volt így is. Inkább természetes szülésnél az ő személye a fontos, nem a dokié.


Nekem sem volt választott orvosom, de nekem szülésznőm sem (programozott császármetszés volt magánkórházban, tudtam, hogy az ügyeletesnél sem lesz gond).

2016. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én választottam dokit. Az első terhességnél, amelynek missed ab lett a vége még egy másik dokinál voltam 2x egy ismerős ajánlására, de nem tetszett a stílusa.

Mikor újra jött a baba, egy barátnőm dokijához mentem, nagyon jó döntés volt. Azóta szültem, éves nőgyógyászati szűrésre is hozzá jártam, most jön a következő baba. Hugom és több ismerősöm is szült azóta nála. Igaz drága, de nagyon jó, nekem megéri.

2016. márc. 21. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tervezek dokit fogadni... Persze, ha vmi gond adódna, átgondolnám, de egyenlőre minden rendben, nem fogadok dokit.... Azt a pénzt inkább költöm majd a babára!!! :)

13 hkm

2016. márc. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ez az örök kérdés, most nálunk is téma. Nem tudom eldönteni, mi lenne a jó. Nekem már volt egy elhalt terhességem ami műtéttel végződött akkor nem volt fogadott orvosom, mert új városba költözés után történt, így még a mostaninál sem fogadtam, de gondolkozom rajta. Próbálok pro és kontra érveket felhozni, hogy döntsek.
2016. márc. 22. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!