Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek se kellett szedni a...

Nektek se kellett szedni a Bromocriptint mikor terhesek lettetek?

Figyelt kérdés
1 hónapja szedem a Bromocriptint magas prolaktinra. Ma voltam ultrahangon és 6 hetes terhes vagyok. A nőgyógyász azt mondta hagyjam abba, ne szedjem tovább. De sok helyen azt olvasom, hogy 12. hétig kell szedni.

2016. márc. 21. 19:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
30%
tudtommal a bromo szedése terhesség alatt magzatelhalást okoz.
2016. márc. 21. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Szia! Én is szedem, ugyan nem vagyok terhes, de beszélgettem a nőgyógyászommal erről, azt mondta hogy terhesség alatt nem kell szedni.

Azt megkérdezhetem, hogy téged elküldtek CT-re vagy MRI-re, vagy te is csak vérvétel alapján kaptad a gyógyszert? És mennyi volt a prolaktin szinted? Az orvos azt mondta, hogy nem olyan magas a prolaktinom, hogy indokolná a további vizsgálatokat, de nekem már mindenféle rémképem van. Bocsi az offért.

2016. márc. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
A 12. hétig kell szedni, csak fokozatosan szabad abbahagyni. Én a 13. hét betöltése előtti napon hagytam abba. A kislányom 2,5 éves:-)
2016. márc. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Prolaktin szint függő,ha nagyon magas vagy a gyógyszer abbahagyása után újra emelkedni kezd akkor egész terhesség alatt szedni kell. A magas prolaktin szint magzatelhalást okoz, a bromocriptin nem káros a babára. Egyetlen mellékhatása hogy a szedése mellett nem indul be a tejelválasztás.
2016. márc. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Judit1987 válasza:
100%
Nekem is kellet szednem, de a 12.hétig.Fokozatosan kellett abbahagyni,most 19.hetesek vagyunk :) Tegnap láttuk a kisfiúnkat :)
2016. márc. 22. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem tudom most akkor mit tegyek, ne hallgassak az orvosra és szedjem? 1 hónapja derült ki, hogy magas 1350 volt!! Napi felet kell szednem, de most mondta hagyjam abba és meg se nézi vérvételen kevesebb e, pedig nagyon jó orvos sokan hozzá járnak ráadásul drága is. MR-t se nézett mikor kiderült, hogy magas, háziorvos se.
2016. márc. 22. 10:19
 7/11 anonim ***** válasza:
Nekem 1060 -ra napi 1-et kell szedni. Az endokrinológus elküldött mr-re. 3 hónap -ig kell szednem utána újra vérvizsgálat. Míg nem csökken normál szintre, 500 alá addig nem kezdhetjük a lombikot. Aztán a 12. Héttől folyamatos csökkentéssel megpróbálják megvonni. De gyakran kell majd ellenőrízni, Nehogy újra elkezdjen emelkedni.
2016. márc. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Mi lett veled? :) Végül meddig szedted a bromot? Remélem minden rendben;)
2016. máj. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Szia, köszönöm a kérdésedet. :) Velem rögtön abbahagyatta a nőgyógyász a szedését mikor terhes lettem. Most vagy 15 hetes és minden rendben, nem volt semmi gond. :)
2016. máj. 28. 15:26
 10/11 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden jó veled! Nekem most lett pozitiv a tesztem és nem tudom szedjem e! Holnap tudom megérdezni a dokit. De làtom màsok 12 hét végéig szedték, és ugysem volt gond. Talàn 1-2 szem nemàrt.
2016. máj. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!