40 felett baba?

Figyelt kérdés

Van már egy gyerekünk. Most valahogy előjött a férjemmel ez az érzés, szeretnénk tesót.

Nagy félelmem, nehogy a korom miatt gond legyen, és befektessenek a kórházba. Milyen tapasztalatotok van ezzel kapcsolatban?


2016. márc. 26. 22:25
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
15%

Gyerekápoló vagyok, dolgoztam egy darabig szülészeten és az egyetlen dolog amit utána megfogadtam az az, hogy 37-38 éves korom fölött nem szülök gyereket. A legsokkolóbb szülések voltak, még azoknál az anyáknál is akiknek 3. vagy 4. baba volt.

Nem véletlenül mondják, hogy 35 éves kor fölött lényegesen nagyobb a kockázat.

2016. márc. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
Jaj, megijesztettél...mik történnek???
2016. márc. 26. 22:41
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező, még mielőtt totál megijednél:

39 évesen szültem az ELSŐ gyermekemet és 10/10-es APGAR-ja volt :-)

Se Down kór, se semmi - szuper jó fej gyerekem van - Hála Istennek - és már kamasz :-)

2016. márc. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
11%

Az egyik legemlékezetesebb, és nem az egyetlen ilyen eset volt, mikor hosszas, nehézkes vajúdás után elakadt a baba a szülőcsatornában. Nem részletezném hogyan és mennyi idő után tudta 3 orvos és 2 szülésznő kivarázsolni a gyereket anyukából, de gondolom nem kell külön leírnom, hogy a gyerek oxigénhiányos lett, annak minden negatív velejárójával együtt.

Pár nappal később beszéltem anyukával, akinek 3. szülése volt. Azt mondta, hogyha első baba lett volna, soha többet nem szül.

De a császárosokat se érintette kellemesebben a 40 fölötti hasi műtét, mellette pedig egy újszülött ellátása. Arról nem beszélve, hogy ugye a császárt se viccből csinálják, tehát vagy anyuka vagy a baba lett ott is K.O.

Biztos, hogy vannak jó tapasztalatok is, de végignéztem pár száz szülést és ebben a korban 10-ból 8-an nem tudtak mosolyogva hazamenni a szülészetről.

2016. márc. 26. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm 3! :)

Neked is első! :)Hisz minden véleményt örömmel veszek!

Azonban kicsit orvosi feletlőtlenséget is érzek ebben az esetben.

2016. márc. 26. 22:54
 6/23 anonim ***** válasza:
55%

Sokan vállalnak 40fölött. A rizikó megvan fiatalon is igazából.Ezt sajnos nem lehet befolyásolni.

Én más okból nem vállalnám 40évesen.De az én vagyok.Nem vagyunk egyformák.

2016. márc. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
66%

kérdező, 1 és 3 válaszoló ugyanaz ;)

én picit túlzásnak érzem azt amit ír, de lehet benne valami. én gondozónő vagyok és évről évre idősebbek a szülők. most ezért vagy nem ezért, de több a problémás gyerek. egyáltalán nem minden 40 fölötti párnál és végképp nem 10-ből 8 esetnél, de mondjuk évi 3 problémás gyerek van, abból 2-nek idősebbek a szülei.

mondjuk idén 2 gyerek van, egyik anyukája 29 évesen szült.


barátnőm 42 évesen szülte a tesót minden rendben, már ovis a kicsi :) van azért mostanában bőven ilyen példa.

mindezek mellett én nem szívesen szülnék már ekkor, de hozzátenném, hogy én nagyon szerencsés vagyok és korán adottak voltak a lehetőségek, így már fiatalon anya lehettem :)

2016. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
33%

Első és harmadik vagyok. A 10-ből 8 esetet nem úgy kell érteni, hogy ilyen arányban valami visszafordíthatatlan tragédia történt, de nagyon sok esetben egy 40 körüli nőt fényévekkel jobban megterhel egy szülés (akár császárral, akár természetes úton), mint egy nála fiatalabb nőt, még többedik szülés esetén is, arról nem beszélve, hogy ezáltal a babát is jobban megterheli az egész.

Tehát az, hogy pár évvel később egy gondozónő már nem lát gondot, az belefér, hiszen ezek csak a szülés körülményei.

Egyébként a fentebb leírt esetnél nem volt műhiba. Le se írtam volna a történetet ha lett volna, mert a kérdés nem erről szólt, nem szándékom a félretájékoztatás, és itt szeretném megjegyezni, hogy a tapasztalataim csak a sajátom, és összesen 2 kórházból valók (sajnos az össz szülések számát nem tudnám megmondani, de 3000 alatt volt, az biztos, már máshol dolgozom).

2016. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
79%

tényleg félreértettem, úgy értelmeztem, hogy 10-ból 8-nál olyan komplikáció van aminek lehetnek következményei (ami ugye hozzám kerül)

így azért más, bocsánat :)

2016. márc. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
47%
Biztos nem vállalnék.
2016. márc. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!