Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 5 hetesen kideríthető a méhen...

5 hetesen kideríthető a méhen kívüli terhesség?

Figyelt kérdés
az orvos azt mondta először ultrahangon, hogy nem lát semmit, majd hüvelyi ultrahangon, bal oldalon egy kis fekete foltot látott a méhen kívül. Arra azt mondta méhen kívüli terhesség. Egy hét múlva kell visszamennem, azt mondta addig felszívódhat, de ha nem adnak gyógyszert. Tuti, hogy méhen kívüli, nem csak még ilyenkor nem látszódik a méhben semmi? Aggaszt nagyon szeretném a picit.

2016. márc. 29. 14:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ha terhesség van, akkor valaminek látszódnia kell, olyan nincs hogy "üres" a méh. Tehát ha a méhen kívül látta akkor sajnos az méhen kívüli terhesség lesz. Ha 1 hét múlva visszamész ott már még jobban látszódni fog hiszen egy 6 hetes babánál már jó esetben szívhangnak is kéne lennie.
2016. márc. 29. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Nekem mindaddig fenntartották a méhen kívüli terhesség valószínűségét, míg méhen belül nem láttak egészen pontosat...

A hcg szintedet nézték? Nekem figyelték 2-3 naponta.

Nálam végül kiderült, hogy méhen belüli picur van, csak kései fogamzás ezért nem látták, mikor keresték.


Tiszta szívemből szurkolok. Én ezt az elmúlt két hétben éltem át, szörnyű volt :(

2016. márc. 29. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nekem nem mérnek semmit, mondtak már olyat, ami ezek szerint nem volt, mindig más orvos volt, tehát mondták azt, hogy látszik a petezsák méhen belül, erre a mai nap folyamán rendes ultrahang, ott semmit nem látott, majd hüvelyi ultrahang és ott a bal oldalon méhen kívül pici fekete foltot látott, de nem mondta biztosra, elvileg 5 hetes vagyok, ilyenkor már látszódni kellene méhen belül nem?? ráadásul vérzem 2 napja tegnap jobban, ma kevésbé, de vizsgálat során is volt barnázás az eszközön, nem tudom mi van, de ha 5 hetes vagyok és tényleg méhen kívüli nem lesz baj hétfőig még nagyobb , nem értem miért kell várni egy hetet. Azt mondta a doki, várjunk hátha felszívódik magától. Kétségbe vagyok esve, mert nagyon szeretném a picurt, viszont, hogy már annyira nem barnázok, nem tudom, jót jelent-e vagy sem.
2016. márc. 29. 20:05
 4/18 A kérdező kommentje:
és hcg szintet nem néztek egyáltalán. csak a két ultrahang alapján, de lehet az más is nem?
2016. márc. 29. 20:06
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha méhen kívül lenne tényleg, abba kellett volna maradnia vagyis visszább a vérzésnek? Nem ellenkezőleg? hogy erősödnie kellene a vérzésnek?
2016. márc. 29. 20:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha erősödik a vérzés vagy görcseid vannak, menj be az ügyeletre!
2016. márc. 29. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Mehen kivuli terhesseg eseteben a hcg szint nem duplazodik ketnaponta. En csodalkozom hogy mehen kivuli gyanuval ezt nem nezettek meg. :( nalam is volt teves diagnozis mielott a sajat dokim kijelentette, hogy minden rendben van.

nem ertem, ha biztos mehen kivuli miert varatnak?! Nagyon sajnalom, hogy ezen kell atesned...ha gorcsolsz vagy verzel erosebben, mindenkepp menj vissza az orvoshoz. A legjobbakat kivanom!

2016. márc. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Utolso menstruaciod napja? Minket is becsapott a baboca, semmi nem klappolt, sehol nem talaltak...kozben meg csak nem volt amiert meg keresni...

Nem lehet, hogy meg nnagyon pici es nem talaljak?

2016. márc. 29. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
azt mondta, hogy bal oldalon méhen kívül van egy pici fekete folt ,mást semmit, kérdeztem attól még nem lehet később méhen belül semmi? azt mondta nem hiszi, a vérzés ma reggelre megszűnt semmi nincs, én már ténylen nem tudom, hogy mi van. Vagy majd a nap folyamán lesz még, tényleg nem tudom, de tegnap is egy barna pötty volt, ami sötét volt vizsgálat után, azon kívül az hüvelyi ultrahangnál barnázás, de azon kívül egyáltalán nem volt semmi.
2016. márc. 30. 06:42
 10/18 A kérdező kommentje:
és azt elfelejtettem írni, hogy kimaradt menstruációnál még halvány volt a teszt, majd 2 napja pedig erős pozitív, egyébként febr. 19. volt az utolsó menzeszem első napja és 3-4 napig tartott.
2016. márc. 30. 06:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!