Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most aggódnom kéne? Soha nem...

Most aggódnom kéne? Soha nem volt ilyen egyik terhességem alatt sem!

Figyelt kérdés

Eddig napra pontosan minden rendben volt! De most voltam a 18. heti ultrahangon (18+4), erre az orvos azt mondta hogy kisebb mint 18 hetes. Erre én nagyon aggódni kezdtem. A BPD:37mm, THX(mellkasátmérő):36mm és az FL:23mm.

A neten azt láttam hogy kb két héttel kisebb az átlagnál.

Normális válaszokat előre is köszönöm!



2016. márc. 30. 17:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ne aggódj emiatt, hisz a babák nem egyforma mérettel születnek. Van aki 4,5kg van aki csak 2,8kg. De ez így van jól kisebb a baba de nem azt jelenti hogy baj van vele. Baj akkor lenne ha nem fejlődne rendesen vagy valami fejlődési rendellenességet találnának nála.
2016. márc. 30. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Megpróbálok nem izgulni. :)
2016. márc. 30. 17:56
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy egyszerűen csak tényleg kisebb, később volt a fogantatás. Ne aggódj. A dokitól miért nem kérdezted meg? Ő pontosabb választ tudna adni.
2016. márc. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is pont a 18. heti genetikai vizsgálaton (akkor voltam 18+6) azt mondta az orvos a kórházban, hogy kisebb mint a kora.Nála is rákérdeztem, hogy ez bajt jelen-e mire azt válaszolta hogy egyáltalán nem mert ugyan a terhességet az utolsó menzesz első napjától számítják,azonban a fogantatás kb. 2 héttel később következik be. 20+5 voltam amikor a magándokimhoz mentem, elmondtam hogy mit mondtak a kórházban, vizsgálat után megnyugtatott hogy minden a legnagyobb rendben van, tökéletesek a méretei a babónak.:)
2016. márc. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyenkor a babák már a saját ütemükben fejlődnek, megjelennek a genetikai sajátosságok is. Nem kell aggódni, hiszen úgysem tudod megnyújtani.
2016. márc. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi még egyszer mindenkinek! Én is elmegyek majd a jövőhéten egy magánorvoshoz hogy megnyugodjak! A dokit kérdeztem nem mondott semmit sem sietett mindenkinél mert kevesen vannak a kórházban nődokik! majd legközelebb azt mondta egyenlőre érjem be azzal hogy minden rendben ás hogy majd megnő van ideje!
2016. márc. 30. 18:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!