Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 2 napja voltam orvosnál ahol...

2 napja voltam orvosnál ahol azt mondták valószínű elhalt terhességem van viszont szerintem meg még kicsi illetve mit jelent az hogy embrionalis árnyék?

Figyelt kérdés
Január 7-én volt az utolsó menstruácíom viszont azt tudni kell hogy rendszertelen.A peteérésem napja az viszont jan 24-25 ezt onnan tudom hohy csinaltam vegig ovu tesztet es együtt is voltunk 24-én.Elmentem ultrahangra ahol viszont ezt írták a papíromra petezsák 13x22 mm petezsákban 3 mm es embrionális árnyék szikhólyag sejthető szivműködes nem detektálható.Számolásuk szerint 9 hetes terhes vagyok de persze hiaba mondtam hogy rendszertelen a mensesem ők igy számoltak mint egy rendes ciklust es szerintem meg csak olyan 6 hetes lehetek.Szerintetek elszàmolták es van remeny vagy sajnos igazuk van?Jövőhéten megyek meg egy kontrol ultrahangra viszont en mindent rendben érzek es nem adom fel!!!
2016. márc. 11. 13:27
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem merném azt mondani hogy minden rendben de az ellenkezőjét sem.

Csak egy hét múlva tudod meg..

Azt viszont én is tapasztaltam hogy azborvosok semmi képp nem szeretnek eltérni a saját számolási képletüktől. Nekem pl 36-38 napos ciklusaim vannak senki nemm vette figyelembe folyamatosan jártam hogy kicsi a baba pedig rendben volt csak rosszul számoltak.

Szóval ne hagyd magad várj rá, akkor majd minden kiderül...

2016. márc. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hát, ha jan 24-én volt pé-d, akkor az valóban 9 hetes (pontosan 8w5d) terhesség kell, hogy legyen (hacsak nem volt később is pé).


6w4d-n 7 mm-es ülőmagassága volt már a kisfiamnak.


nem akarlak elkeseríteni, de készülj fel rá, hogy nem valószínű a jó végkifejlet.

2016. márc. 11. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A terhesség korát nem a peteéréstől számítják, hanem az utolsó menstruáció első napjától, szóval az orvosok által kalkulált 9 hét elég helytállónak tűnik.

Nekem 5 hét 5 naposan 3,4 mm-es ülőmagassága volt már az embriónak, egyértelműn látszódott a szikhólyag és pulzált is a szívcső.

Nyilván nem mindenkinél látható ilyen korán az, ami pl esetemben, de Nálad ennyi idő elteltével ezek az eredmények nem túl biztatóak.

2016. márc. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem várj még vele, és nézesd meg egy hét múlva, hátha akkor már lesz szívverés. Lehet hogy a rendszertelen ciklusod miatt egyáltalán nem mérvadó, hogy 9 hetes lennél. Én tuti várnék.
2016. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem várj még 1 hetet,ha van rá lehetőség nézesd meg magad másik dokival is. Nekem fura hogy mindenki példálózik itt hogy nekem már X hetesen ez meg az volt... Valószinű nekik sose mondták hogy nincs 2 egyforma ember így a szervezet működése és a baba növekedése sem egyforma. Azt sajnos nem lehet tudni mi lesz ebből a terhességből,de egy kicsit mindenképpen várni kell. Kitartás
2016. márc. 11. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem jól számolsz.

A terhességi kort nem az ovuláció időpontjától számítják, akkor sem, ha nem a középidőben van ovu, hanem ahhoz még hozzá kell adni két hetet! Tehát még akkor is 8 hetesnek kellene lenned az ovuláció alapján. Abban még reménykedhetsz, hogy még ennél is később fogant a terhesség, de azért készülj fel a rosszabbik verzióra. Mert már hat hetes terhességnél is ennél többnek kellene lenni...

2016. márc. 11. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
49%

Nekem 5+5hetesen még semmi sem látszódott csak vélhető folt volt

6+5 hetesen petezsák szikhólyaggal

7+5 hetesen látszott az embrió de csak 8hetesen pulzált...és nem.sztkban régi rossz géppel nézték...30-42 napos ciklus mellett.

Szerintem várj még egy hetet, azért mert valakinek már 5 hetesen látni azért nem ez az álltalános..

De azért készülj fel mimdenre...

2016. márc. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy rendszertelen a Kérdező ciklusa, de jelen esetben követte ovu teszttel és ha 1,5 hónapja volt a sikeres aktus, akkor azért többnek kellene már látszódnia, mint egy szabálytalan méretű petezsák és árnyékok...
2016. márc. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!