Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terheléses cukornál a 120...

Terheléses cukornál a 120 perc után 7.3-as eredmény jó?

Figyelt kérdés

Nagyon rosszul voltam tőle, remegtem, szédültem, a pulzusom az egekben volt. S utána is egész nap szarul voltam.

Erre kijött ez az eredmény, és meg akarják ismételtetni.

Én ezt nem szeretném, mert szörnyen voltam tőle.

Tényleg olyan rossz, mert mindenhol 7.8at olvasok határnak.

Vissza lehet utasítani a vizsgálatot?

26 hetes ikerterhes



2016. ápr. 1. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:

7,8 alatt kell h legyen, pontosabban 3,8 és 7,8 között. Jó az eredmény, nyugi.

Nem tudom minek akarják megismételni. Nem mondta az orvos? Visszautasítani vissza lehet.

Nekem 8,1 lett és így kértek ismétlést.

2016. ápr. 1. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Telefonon hívtak fel, a védőnő. S mondta hogy ilyenkor a doki megszokta ismételtetni.

De mondtam is neki rögtön nem szeretném, de a doki vaskalapos...neki ellentmondani... huuu veszélyes

2016. ápr. 1. 10:31
 3/10 anonim ***** válasza:
nálunk 7,1 felett már be kell feküdni, ismétlik a vizsgálatot és beállítják a diétát.
2016. ápr. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
visszautasítani? lehet, de vajon megéri? a cukorterhelés talán a legfontosabb az összes vizsgálat közül. ennek az eredménye VALÓBAN számít mindkettőtök egészségét nézve.
2016. ápr. 1. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bella169 ***** válasza:
Bár a referencia érték valóban 7,8, de 7,3 az nem túlságosan . Nekem 6,0 lett a 120 percesem és már húzta a háziorvosom a száját.Szólt ho figyeljek oda a cukor és szénhidrát bevitelre (nem kellett diétáznom). Viszont szülés után 4 héttel ismételtette a cukorterhelést.
2016. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

szomszédos városban, ha az éhgyomri már magas, nem is csinálják meg a vizsgálatot.

Sőt tej+zsemle kombóval csinálják.

Azt még bevállalom, de ezt a cukros löttyöt nem

2016. ápr. 1. 10:34
 7/10 A kérdező kommentje:
az éhgyomri: 5.2-es
2016. ápr. 1. 10:41
 8/10 anonim ***** válasza:
nálunk 7-ig van a határ, afelett még egyszer megcsinálják + diétára fognak, mivel se neked, se a babáknak nem jó, a magas vércukor szint!
2016. ápr. 1. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem csak 6,8-as volt, mégis mondták, hogy figyeljek oda a szénhidrát bevitelre
2016. ápr. 1. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nem, nem jó. Mindenképpen tartani kell mellette CH diétát, plusz érdemes otthon is méregetni az éhgyomri és étkezés utáni vércukrot. Nekem 3,8-7,0-ra is oda kellett figyelnem a szénhidrátra, vettem vércukormérőt, itthon is mértem időnként. Ikresként különösen oda kell figyelni, nagyobb az esély a terhességi diabéteszre, mint általában.
2016. ápr. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!