Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 40 felett első vagy többedik...

40 felett első vagy többedik gyerek, miért nem mindegy?

Figyelt kérdés
40 éves vagyok, szeretnénk tesót, de az életkorom visszatart. Szoktam is mondani mikor megkérdezik, nem akarok-e tesót, hogy emiatt nem vagyok benne biztos. Erre legyintenek, hogy "á, második gyereknél már nem baj, ha 40 felett vagy, elsőnél számítana csak". De miért, miért nem mindegy???
2016. ápr. 4. 14:02
 1/10 anonim ***** válasza:
46%

Én meg pont úgy vagyok vele, hogy akkor tartom "elfogadhatóbbnak" a 40 felett szülést, ha első baba. Az elvem, hogy ha ekkor jött össze végre minden, hogy gyereke lehessen valakinek, akkor már legyen. Mindenkinek "jár" legalább egy baba.

Én se értem, miért kevésbé baj, ha többedik.

Többen is mondták ezt egyébként? Én még sose hallottam (igaz nem is voltam ilyen helyzetben)

2016. ápr. 4. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
25%
Nálam mindegy. 35 fölött nem szülnék se elsőt, se többediket.
2016. ápr. 4. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem számit mindig,hogy hány éves az anyuka,nem csak az elsőnél, 40 azért már nem fiatal az anyuka a terhességhez sőt.
2016. ápr. 4. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon sokan mondják ezt igen, ezért is gondolkodtam el rajta.

Hát kedves 2., piszok màzlid van, hogy akkor jöttek a gyerekeid, amikor szeretted volna...sajnos nem mindenkinek adatik meg. 38 évesen szültem az elsőt.

2016. ápr. 4. 15:03
 5/10 anonim ***** válasza:
66%
50 éves korodig szülhetsz annyi gyereket amennyit akarsz,nem baj hogy 40 fölött jön a kisteso
2016. ápr. 4. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%
1-2 hét múlva szulok, és a hónap végen betoltom a 41-et. Első baba lesz. Nem igy terveztem, de igy jött össze. És meg testvért is szeretnek.
2016. ápr. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, szívből gratulálok!!! :) És mikorra tervezitek a kistesót?
2016. ápr. 4. 20:33
 8/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Hat, ahogy összejön, gondolom, másfél-két ev lenne az ideális. Alapból nagy családot szerettem volna, 4-6 gyereket, szoval ha befigyelne még baba, nem haragudnék...
2016. ápr. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én korán szültem, 20 évesen. Most vagyok 31. Nagyon jó, hogy így döntöttem. Mire a gyerek felnő, én még mindig fiatal leszek (aránylag), tudok még élni, olyan munkát vállalhatok, amilyet szeretnék (nem leszek a gyerek miatt egy műszakhoz kötve), és nem utolsó sorban kettesben lehetek még a férjemmel, járhatjuk a világot. El nem tudnám képzelni az életem úgy, hogy szülök 35 évesen, mire a gyerek 20 éves lenne én már 55.. 55 évesen meg már mit kezdjek magammal, jön a változókor, az egészségügyi problémák.. már csak a nyugdíjat várnám kb.. persze akinek a gyereknevelés az élete, ebben leli csak örömét, az tőlem szüljön akár 40 évesen is. Én nem fogok.
2017. okt. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hű, utolsó, ezert a szép öreg(?) korert érdemes volt ilyen fiatalon szülni. En 55 évesen remélhetőleg nem csak a nyugdíjt fogom várni...
2017. okt. 26. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!