Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? 8 hetes kismama...

Mono144 kérdése:

Mit tegyek? 8 hetes kismama vagyok, tanulmányi szerződést ajánlottak fel a munkahelyemen, de még nem jelentettem be az állapotomat.

Figyelt kérdés
Tanácstalan vagyok, bejelentsem az állapotom már 8 hetesen? 12. hétig várni szerettem volna. De ha aláírom, úgy érzem nem járnék el tisztességes módon. Tanácsaitokra lenne szükségem, esetleg jogi infókra. Köszönöm

2016. ápr. 4. 19:34
 1/2 anonim ***** válasza:

kérdés inkább az, hogy tudod-e valóban vállalni a baba mellett is? mert az egy dolog, hogy tisztességtelen lennél, de vissza kell fizetned...szóval nem a céggel szúrsz ki, hanem magaddal. de ha bevállalod, akkor miért nem?


mondjuk én elmondanám, el is mondtam a főnökömnek már 6 hetesen, hogy tudjon tervezni

2016. ápr. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nem feltétlenül kell bejelenteni, ha terhes vagy. Próbáld meg inkább elérni - ha lehet - hogy hosszabb időt adjanak a képzés elvégzésére és a vizsgáid letételére (mondjuk egy évvel). Cserébe esetleg felajánlhatod, hogy több évet "írsz alá", hogy a cégnél fogsz dolgozni. Elég, ha megemlíted, hogy családi okai lennénk...

Biztos nem fog megtörténni, de esetleg végül ha mégsem sikerülne a terhesség, csak te járnál rosszul...

Egy próbát megér alkudozni velük, ha tényleg szükségük van rád, akkor engedni fognak.

2016. ápr. 5. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!