Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogyan jelentsem be a betegáll...

Hogyan jelentsem be a betegállományt a munkahelyemen ha még nem tudják, hogy kismama vagyok?

Figyelt kérdés

Egy kisebb cégnél dolgozom, a tulaj férj és feleség. Pár hónapja vagyok csak náluk, de sajnos tegnap eléggé pengeélen táncolt, hogy elküldjenek, a feleség nagyon hangulat ember, így félek, hogy ha dolgozom továbbra is akkor kitalált okkal rendkívüli felmondással elküldenének ha megtudják, hogy terhes vagyok.

Júliusban be kell valahogy jelentenem és betegállományba mennem, hogy biztos legyen majd az ellátásom.Sajnos már látom, hogy normálisan velük nem lehet beszélni, így kénytelen leszek a betegállományt választani.


Ha felhívom őket és közlöm, hogy beteg vagyok, akkor azt nem tagadhatják le?

Gondoltam tértivevényes levélben közlöm majd.

Szívesen fogadnék néhány jó ötletet. Köszönöm szépen!


2015. jún. 23. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:

Már változott a törvény.

Nem kell bejelentened, ahhoz hogy védett legyél. Szóval ne aggódj, már most sem küldhetnek el.

Miért kell ahhoz tp-re menni, hogy biztos legyen az ellátásod?

Előtte volt munkahelyed? Vagy ez az első?

2015. jún. 23. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen dolgoztam. Első gyermekemmel tavaly áprilisig gyeden voltam, majd gyesen, míg idén márciusban elkezdtem dolgozni itt, ekkor még nem tudtam, hogy babát várok.
2015. jún. 23. 18:07
 3/8 A kérdező kommentje:
Attól tartok, hogy a munkáltató koholt indokkal rendkívüli felmondással felmond nekem miután bejelentettem. Olyan munkaköröm van, ahol sokmindenbe bele tud kötni.
2015. jún. 23. 18:08
 4/8 anonim ***** válasza:

Koholt indokkal nem rúghat ki. Egy kismamát rettenetesen meg kell indokolnia, és bizonyítania, miért rúg ki.

Mi ez a munkakör, szabad tudni?

2015. jún. 23. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

- Meddig él a felmondási védelem?


F.T.: A felmondási védelem a várandósság, a 24 hét szülési szabadság, és a gyermek harmadik életévének betöltéséig tartó fizetés nélküli gyermekgondozási szabadság alatt jár. A lombikbébi programban résztvevő nők a kezelés megkezdésétől számított 6 hónapig állnak felmondási védelem alatt.


- A munkaadók közül sokan jellemzően valamilyen más okra hivatkozva mondanak fel várandós alkalmazottaiknak. A törvény eltörlése erre is megoldást nyújt valamilyen módon?


F.T.: A munkaviszonyt közös megegyezéssel, felmondással és azonnali hatályú felmondással lehet megszüntetni. A jellemző az, hogy a munkáltatók a felmondást közös megegyezésnek próbálják beállítani. A munkavállalóknak – nem csak a várandós nőknek – ebbe nem kell belemenniük, ha részükről nincs felmondási szándék. Közös megegyezésnél ugyanis értelemszerűen nincs felmondási védelem, hiszen ebben az esetben elvileg a munkavállaló is úgy határozott közösen a munkáltatóval együtt, hogy megszünteti a munkaviszonyát. Tehát ha csak a munkáltató részéről áll fenn a felmondási szándék, akkor az csak felmondás, vagy azonnali hatályú felmondás lehet. Ehhez ragaszkodnia kell minden munkavállalónak. Munkáltatói felmondás esetén a várandós nőknél beáll a felmondási védelem, újra elég a várandósság tényét a felmondáskor közölni – erre vonatkozott az Alkotmánybíróság döntése. Más a helyzet az azonnali hatályú felmondásnál. Ezt a törvény szerint abban az esetben lehet alkalmazni, ha a munkavállaló a kötelezettségét szándékosan vagy súlyosan gondatlanul jelentős mértékben megszegi, vagy esetleg olyan magatartást tanúsít, ami a munkaviszony fenntartását lehetetlenné teszi. Ebben az esetben nem jár a várandós nők számára felmondási védelem, hiszen a legjóindulatúbb munkáltatótól sem lehet elvárni, hogy olyan emberrel dolgozzon együtt, aki kárt okoz, nem végzi el a rábízott feladatokat, vagy a magatartása miatt lehetetlen vele együtt dolgozni. Természetesen ezeknek az indokoknak valóságnak megfelelőeknek kell lenniük és a munkáltatónak tudni kell ezeket bizonyítani.

2015. jún. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha már nem vagy próbaidős, akkor nem rúghat ki. Sőt, az új törvény értelmében már akkor is él a védelem, ha már terhes vagy, de még te magad sem tudsz róla. Szóval ha mit tudom én, június 1-én kirúg, te viszont azon a napon már terhes voltál, de csak egy héttel később derül ki, akkor a felmondás semmis.

Egyébként meg szerintem nyugodtan mondd meg, hogy terhes vagy. Igaz, már nem vagy köteles bejelenteni, de nem baj, ha tudj a nagyságos asszony, hogy már nem rúghat ki csak úgy, mert neki éppen olyanja van. Nem kell tértivevény, meg semmi, a védelem akkor is él, ha ő letagadja, hogy mondtad neki, szóval csak azért mondd el szerintem, hogy tudja, mi az ábra.

2015. jún. 23. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem se köntörfalazz mond meg,hogy gyermeket vársz és kész. Védelem alatt állsz, nem mondhatnak neked fel. Ha meg köcsögölnek akkor fogod magad és kiíratod betegállományba.
2015. jún. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Mindenképp tértivevényes levéllel készülj.

Amúgy nagyon egyszerű:

Aznap amikortól kiír az orvos, felhívod reggel, hogy sajnos mától nem tudsz bemenni mert veszélyeztetett terhességet állapított meg a doki és küldöd postán a papírokat.

Amúgy visszavenni tuti nem fognak, mert azért úgy illene, hogy időben szólsz, hogy legyen idejük helyettest keresni meg be tudd tanítani. Én se örülnék mint munkaadó ennek a helyzetnek.

2015. jún. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!